لینک های دسترسی

Breaking News

سالانه ۱۳۰۰ دختر زیرسن هالندی برای بهره گیری جنسی قاچاق می‌شود


هالند نخستین کشور اتحادیۀ اروپایی است که گزارشی را در مورد بهره گیری جنسی دختران زیر سن نشر می کند

کم از کم ۱۳۲۰ دختر بین سنین ۱۲ تا ۱۷ سال همه ساله در هالند قربانی بهره گیری جنسی می شود.

گزارش رسمی حکومت هالند حاکی است که این رقم نصف زنان و دخترانی را تشکیل می‌دهد که قربانی بهره گیری جنسی در هالند می شوند.

کورین دیتمایر، گزارشگر ویژۀ حکومت هالند در مورد قاچاق انسان و خشونت جنسی علیه کودکان، گفته است که این گزارش متعبرترین آمار را در مورد قاچاق انسان ارایه کرده و به گفتۀ وی نخستین گزارش از نوع خود در سطح اروپا است.

اما خانم دیتمایر با اشاره به کاهش ارقام ابراز نگرانی می کندکه شمار اندک موارد قاچاق انسان شاید گزارش شده باشد.

گزارش تخمین زده است که شمار مجموعی قربانیان قاچاق انسان در هالند پنج مرتبه بلندتر از آنچه است که در این گزارش آمده است؛ به این مفهوم که اکثر قربانیان از دید مقام‌ها و نهادها دور نگهداشته شده اند.

این گزارش ۱۰۸ صفحه‌ای آمار داخلی هالند را با ارقام ملل متحد بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ درهم آمیخته است.

دفتر ملل متحد در امور مبارزه با مخدرات و جرایم که در تهیۀ این گزارش سهم دارد، سایر کشورها را ترغیب کرده است تا اطلاعات مشابه را فراهم کنند تا باشد که تصویر روشن و جهان شمول از مقیاس این جنایت مجسم شود.

کمیسیون اروپایی در سال ۲۰۱۵ گزارش دادکه بیش از ۳۰ هزار نفر در کشورهای عضو اتحادیۀ اروپایی، بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ قربانی قاچاق انسان شده بودند که از آن جمله ۱۰۰۰ کودک برای بهره گیری جنسی قاچاق شده بود.

خانم دیتمایر به خبرگزاری رویترز گفت که روشن است که رقم نسبتاً بلندتر زنان و دختران از کشورهای اروپای مرکزی و شرقی مجبور به قاچاق برای بهره گیری جنسی می‌شوند اما به گفتۀ وی ارقام بلند دختران زیر سن هالندی که مورد بهره گیری جنسی قرار می‌گیرند، شگفت انگیز است.

XS
SM
MD
LG