لینک های دسترسی

Breaking News

شهرک زاید آل نهیان در کابل افتتاح شد


شهرک زاید بن آل نهیان در کابل بیش از سه هزار آپارتمان رهایشی دارد

مقام‌های افغان و امارات روز یکشنبه شهرکی را در کابل افتتاح کردند که به کمک مالی امارات متحدۀ عربی ساخته شده است.

پس از حمله بر دیپلومات‌های امارات متحدۀ عربی در کندهار، این نخستین بار است که سفیر آن کشور و رئیس صندوق ابوظبی در مراسم افتتاح این شهرک شرکت کرده اند.

محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان، در این مراسم بار دیگر به خانواده‌های دیپلومات‌های کشته‌شدۀ امارات تسلیت گفت و افزود که امارات متحدۀ عربی در شرایط سخت در کنار افغانستان بود.

رئیس جمهور غنی، در مراسم افتتاح شهرک شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، گفت "سکتور خصوصی امارات را به همکاری با سکتور خصوصی افغانستان تشویق می‌کنیم".

این شهرک امارات در کابل، سه‌هزار و ۳۳۰ آپارتمان رهایشی دارد که امروز به مالکان شان سپرده شد.

سید سعادت منصور نادری، وزیر شهرسازی افغانستان، گفت که این پروژه در سال ۱۳۹۲ خورشیدی آغاز شده بود و توقع می‌رفت که در سال ۱۳۹۳ خورشیدی تکمیل ‌گردد؛ اما به گفتۀ وی، به دلیل مشکلات در قراردادها میان شرکت سازنده و سایر شرکت‌ها، ناتکمیل باقی مانده بود.

او افزود "یک شهرک مطمئن است، تمام خدمات شهری در آن هست، سیستم آبرسانی، برق و هر ضرورتی که در شهرک احساس می‌شود، در شهرک در نظر گرفته شده است".

همچنان در این مراسم، السویدی، رئیس صندوق ابوظبی گفت که این شهرک از بزرگترین پروژه‌های صندوق ابوظبی است و تکمیل‌شدن آن یکی از اولویت‌های آنان بود. او از این که نام زاید آل نهیان بر این شهرک گذاشته شده است، سپاسگزاری کرد.

این شهرک در منطقۀ قصبۀ کابل موقعیت دارد.

XS
SM
MD
LG