لینک های دسترسی

Breaking News

اعضای کمیسیون مبارزه با فساد اداری افغانستان سوگند وفاداری یاد کردند


یک روز پیش از برگزاری کنفرانس ژنیو پنج عضو کمیسیون مبارزه با فساد اداری افغانستان روز یکشنبه ۲۲ نومبر (دوم قوس) در ارگ حلف وفاداری یاد کردند.

همایون حامد، مریم زرمتی و عبدالقیوم نظامی برای شش سال، سید محمد هاشمی و فرخ لقا برای سه سال عضویت کمیسیون مبارزه با فساد اداری را خواهند داشت.

محمداشرف غنی، رییس جمهور افغانستان به تاریخ ۲۲ عقرب سال روان خورشیدی، هم‌زمان با درخواست اتحادیه اروپا فرمان ایجاد این کمیسیون را صادر کرد.

آقای غنی در سخنرانی امروزش خطاب به اعضای کمیسیون مبارزه با فساد اداری گفت: "وظیفۀ سپرده شده به شما، یک بار سنگین است که بدون اولویت‌بندی و اتخاذ تصامیم، نمی‌توانید آن را انجام دهید. اولین وظیفۀ تان اولویت‌بندی است که در چوکات جدول زمانی، کدام وظیفه را چه وقت انجام می‌دهید".

قرار است که بر اساس توصیه آقای غنی، این کمیسیون در هر سه ماه گزارش خود را به پارلمان و ریاست جمهوری افغانستان ارایه کند.

آقای غنی تاکید کرد که اعضای کمیسیون مبارزه با فساد اداری معاش و امتیازات ویژه نخواهند داشت و از تورم تشکیلاتی نیز خودداری کنند.

به باور رییس جمهور افغانستان، مبارزه با فساد کلید موفقیت آیندۀ افغانستان است و هیچ کسی نباید مافوق قانون عمل کند.

اعضای کمیسیون مبارزه با فساد اداری در حالی مراسم تحلیف را به جا آوردند که قرار است فردا دوشنبه ۲۳ نومبر (سوم قوس) نشست حامیان مالی افغانستان زیر نام "صلح، رفاه و خود کفایی" در ژنیو برگزار گردد. در این کنفرانس حدود ۸۰ کشور و سازمان بین‌المللی در مورد چگونگی کمک مالی به افغانستان تعهدات خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG