لینک های دسترسی

Breaking News

عظیمی: جنگجویان مدارس پاکستانی به افغانستان آمده اند


وزارت دفاع افغانستان می گوید که مدرسه های دینی در پاکستان مسدود شده تا طالب های آن بتوانند برای جنگ وارد افغانستان گردند.

مقامات وزارت دفاع افغانستان این تغییر را دلیل افزایش فعالیت های شورشی های طالب در افغانستان عنوان می کنند.

ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان می گوید "اطلاعات ما نشان می دهد که تمام مدارس که می توانسته از لحاظ قوت یا نیرو برای شان کمک کند تعطیل شده و از نیروهای شان برای حملات انتحاری و انفجاری و بعضی حملات دیگر استفاده می کنند."

آما آقای عظیمی می گوید نیروهای امنیتی افغان به حدی تقویت شده اند که توانایی مقابله و کنترول این تهدیدات را دارند و این تهدیدات به گفته او نمی تواند وضعیت افغانستان را دگرگون سازند.

مقامات دفاعی افغانستان در حالی این خبر را می دهند که رئیس جمهور حامد کرزی رهسپار هند شده تا از آن کشور در ساحۀ نظامی جویای کمک شود.

جنرال گونتر کتز، سخنگوی قوای بین المللی کمک به امنیت (آیساف) در کابل با اشاره به افزایش فعالیت های شورشی ها در چند هفتۀ اخیر می گوید که روند انتقال بدون تغییر به پیش خواهد رفت. سخنگوی در نشست خبری امروز جنرال گونتر کتز سخنگوی آیساف نیز حضور داشت.

اما سخنگوی وزارت دفاع افغانستان این تهدیدات را تبلیغ مخالین خواهند و افزود که در حال حاظر نیروهای امنیتی افغان ۹۰ در صد عملیات را رهبری می کنند و قرار است در ماه جون سال روان میلادی رهبری صد در صد را به عهده گیرند.

ظاهر عظیمی همچنان در پاسخ سوال خبرنگاران در مورد امکانات قوایی هوای افغانستان گفت با این که کار های زیادی در عرصه تقویت زیربناهای قوایی هوایی افغانستان صورت گرفته اما هنوز هم مشکلات اساسی و بسیار جدی در این راستا وجود.
XS
SM
MD
LG