لینک های دسترسی

Breaking News

امریکایی هااستقلال کشورشان را با مراسم مختلف جشن گرفتند


از روز استقلال امریکا هر سال با مراسم آتش بازی تجلیل می شود.

امریکایی ها در سرتاسر این کشور، روز چهارم جولای را که مصادف است با روز آزادی و استقلال این کشور از بریتانیا، با مراسم مختلف جشن می گیرند.

تمام ادارات و مراکز دولتی در این روز مسدود بوده و رخصتی عمومی می باشد. تجلیل از این روز، بازتاب دهندۀ اساسات دموکراتیکی است که این کشور بر آن بنا نهاده شده است.

برعلاوۀ رسم گذشت ها در شهرهای عمدۀ امریکا به ویژه واشنگتن دی سی، مراسم آتش بازی یکی از پر بیننده ترین برنامه های جشن استقلال ایالات متحده پنداشته می شود.

شهر واشنگتن دی سی، در منطقۀ سبز بین ساختمان کانگرس امریکا و منار یادگاری واشنگتن میزبان ده ها هزار نفر از ساحات مختلف امریکا و حتی سیاحان سایر کشور ها می باشد که برای تماشای آتش بازی دور هم جمع می گردند.

آتش بازی معمولاً ساعت نُه شب به وقت واشنگتن دی سی آغاز شده و تا پانزده الی بیست دقیقه دوام می کند.

هزاران نفر در شهر واشنگتن دی سی برای تماشای مراسم آتش بازی گرد هم آمده بودند.
هزاران نفر در شهر واشنگتن دی سی برای تماشای مراسم آتش بازی گرد هم آمده بودند.

در چهارم جولای سال ۲۰۱۸ نیز مراسم آتش بازی در واشنگتن دی سی برگزار شد که هزاران نفر برای تماشای آن به این شهر آمده بودند.

از صبح روز چهارشنبه چهارم جولای، تدابیر شدید امنیتی در شهر اتخاذ شده بود و تردد وسایط در جادۀ عمدۀ منتهی به محل برگزاری آتش بازی مسدود بود.

صبور منشی زاده، آسترالیایی افغان تبار که برای بازدید اقارب خود به امریکا آمده بود به صدای امریکا گفت که از دیدن مراسم آتش بازی لذت برده است؛ به ویژه حضور گستردۀ مردم در محل برگزاری آتش بازی، فرزندانش را متعجب و در کنار آن خوشنود ساخته است.

جان الکس، امریکایی باشندۀ شهر تکزاس از جمله ناظرین مراسم آتش بازی بود که با خانواده اش منتظر آغاز مراسم آتش بازی بودند.

آقای الکس به صدای امریکا گفت "تجلیل از روز آزادی ایالات متحده برایش مفهوم بزرگی داشته و یکی از دلایل که سالانه از تکزاس به واشنگتن دی سی میآید همین است تا به فرزندانش بفهماند که آزادی به سادگی حاصل نشده و برای حفظ آن باید سرسختانه تلاش ورزید."

ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۲۴۲مین سالروز کسب استقلال خود را تجلیل کرد.

XS
SM
MD
LG