لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان رقابت کرکت را با هند مساوی کرد


افغانستان و هند با این تساوی به یک یک امتیاز دست یافتند.

تیم ملی کرکت افغانستان در یک رقابت نفسگیر و تماشایی، با تیم هند به نتیجۀ مساوی دست یافت.

سرنوشت این رقابت به سه اوور اخیر بازی گره خورد، اوور هاییکه خط بیتنگ هند تنها به کسب هشت دوش موفق شدند.

پس از ۴۸ اوور، طوری به نظر می رسید که هندی ها، سومین رقابت دور چهار بهترين این جام را نیز برنده شده اند؛ اما، در اوور ۴۹م، که آفتاب عالم توپ می انداخت، نهمین بازیکن هند در یک تلاش بازیکنان تیم افغانستان، رن اوت شد.

راشد خان که آخرین اوور بازی را بالنگ (توپ اندازی) می کرد، در آخرین توپ رقابتُ با خارج کردن دهمین بازیکن هند، نتیجۀ این بازی را به تساوی کشانید.

تیم ملی کرکت افغانستان نخست به میدان رفت و با از دست دادن هشت بازیکن هدف ۲۵۳ دوش را به هند تعین کرد.

محمدشهزاد در این رقابت چشمگیر درخشید و با کسب ۱۲۴ دوش - نخستین ۱۰۰ دوش وی در برابر هند می باشد، با بیشترین ضربات شش نمره یی، در تعین این هدف نقش اساسی را بازی کرد. در کنار شهزاد ۶۴ محمد نبی نیز حایز اهمیت می باشد.

محمد شهزاد، پس از گرفتن ۱۰۰ دوش در رقابت کرکت با هند
محمد شهزاد، پس از گرفتن ۱۰۰ دوش در رقابت کرکت با هند

محمدشهزاد در این رقابت لقب بهترین بازیکن جام را از آن خود کرد. او در صحبت با رمیزراجا، مبصر و بازیکن پیشین کرکت پاکستان گفت "ازینکه نتیجه بازی مساوی شده است، راضی نمی باشد."

شهزاد در پاسخ به پرسش رمیز راجا که چطور اینقدر ضربات شش نمره یی گرفتی با شوخی گفت "خوب تکت ها برای سفر فردا بک شده بود و منهم با دل پر توپ ها را ضربه زدم."

جدیجا، بالر هندی در این رقابت سه بازیکن افغانستان را از میدان خارج کرد و گلدیپ یادف به دو وکت دست یافت.

در مقابل بالر های تیم ملی کرکت افغانستان تا اوور هژدهم، به هچ وکتی دست نیافته بود، اما پس از آن بازیکنان هند یکی پی دیگری از میدان خارج شدند که در آن راشدخان، آفتاب عالم و محمد نبی هر کدام به دو دو وکت دست یافتند.

مبصرین جهان کرکت و گوینده های کرکت در رسانه های تصویری، این رقابت و کارکردگی افغانستان را در برابر تیمی کارکشته یی مانند هند "چشمگیر" خوانده اند.

آنان به این باور اند که افغانستان نتوانست به دور نهایی این جام راه یابد؛ اما، در تمام رقابت های این جام "به آسانی رقابت را به تیم برنده واگذار نشد و تیم های مانند پاکستان و هند را به چالش کشید و تا آخرین توپ بازی احتمال برنده شدن تیم افغانستان را دور از امکان نگذاشت."

دونی، کپتان تیم ملی کرکت هند در اخیر این بازی با ستایش از کارکردگی تیم افغانستان گفت "باوجودیکه برخی از بازیکنان ما در رقابت حضور نداشتند و برخی از فیصله های داور بازی به نفع ما نبود اما تیم افغانستان در مقایسه با گذشته تغیرات مثبت زیادی داشته است."

سرور بازیکنان تیم ملی کرکت افغانستان پس از آخرین بال بازی که به خارج شدن بازیکن تیم هند انجامید.
سرور بازیکنان تیم ملی کرکت افغانستان پس از آخرین بال بازی که به خارج شدن بازیکن تیم هند انجامید.

هندوستان در چهار رقابت پیشین این جام در برابر پاکستان، هانگ کانگ، بنگله دیش و یکبار دیگر پاکستان، نه تنها که برنده شد بلکه تمام این تیم ها را در کمترین اوور با بیشترین تفاوت دوش شکست داد.

نتیجۀ مساوی بازی سه شنبه شام تیم ملی کرکت افغانستان با هند، به باور کارشناسان که در رسانه های بین المللی صحبت کرده اند"بازگو کنندۀ این حقیقت است که تیم ملی افغانستان در تمام بازی ها خوب درخشید اما بخت با آنان یار نبود، وگرنه می باید یکی از تیم های می بود که در بازی نهایی بازی می کرد."

افغانستان در دور گروهی تیم های بنگله دیش و سریلانکا - قهرمان پنج مرتبه یی جام کرکت آسیا، را شکست داد، اما در دور چهار بهترین در مصاف با پاکستان و بنگله دیش در آخرین اوور ها شکست را پذیرا شد.

رقابت عمده و سرنوشت ساز برای صعود دومین تیم دور نهایی این جام، روز چهارشنبه (۲۶ سپتمبر)، میان تیم های پاکستان و بنگله دیش برگزار می شود.

هر دو تیم یک باخت و یک برد دارند و پیروز رقابت روز چهارشنبه، راهی دور نهایی این جام خواهد شد و با تیم هند زورآزمایی خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG