لینک های دسترسی

Breaking News

واقعات کروناویروس در هند از هفت میلیون بیشتر شد


شمار واقعات مثبت کروناویروس در هند به هفت میلیون و ۵۴ هزار و مرگ و میر ناشی از این همه‌گیری به ۱۰۸۳۳۴نفر رسید.

وزارت صحت هند روز یک‌شنبه ۱۱ اکتوبر (۲۰ میزان) اعلام کرد که تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۷۴۳۸۳ واقعۀ جدید کووید۱۹ و ۹۱۸ مورد مرگ ناشی ابتلا به این بیماری در آن کشور ثبت شده است.

وزارت صحت هند گفته است که میزان شفایابی از کووید۱۹ در آن کشور بلند بوده و به بر اساس آمار رسمی ۸۵ درصد مبتلایان صحت‌یاب شده اند.

در صورتیکه که کروناویروس به همین سرعت در هند شیوع پیدا کند تا چند هفتۀ آینده هند بیشترین آمار مبتلایان کووید۱۹ را در جهان خواهد داشت.

در حال حاضر، ایالات متحده با نزدیک به هفت میلیون و ۷۲۰ هزار مورد ابتلا و بیش از ۲۱۴ هزار مرگ ناشی از ابتلا به کووید۱۹ در صدر کشورهای قرار داد که بیشترین واقعات و تلفات این بیماری را گزارش داده اند.

رندیپ گولیریا، یک مقام صحی در هند با اشاره به جمعیت نزدیک به ۱.۴ میلیارد نفری کشورش، به خبرگزاری رویترز گفته است که با وصف تلاش جدی حکومت برای جلوگیری از گسترش کروناویروس، تراکم نفوس، تنوع قومی و نژادی و آزمون‌های اقتصادی و اجتماعی سبب شده افزایش واقعات ابتلا به کووید۱۹ شده است.

شماری از داکتران هندی نیز رعایت نشدن مقررات بهداشتی چون پوشیدن ماسک و حفظ فاصلۀ فزیکی را دلیل افزایش واقعات این بیماری خوانده اند.

با اینحال، برخی کارشناسان می‌گویند که آمار مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ در هند، به دلیل ثبت نشدن برخی واقعات، زیربنای ضعیف صحت عامه و آزمایش نابسندۀ کووید۱۹، ممکن بلندتر از آنچه باشد که رسماً گزارش شده است.

واقعات کووید۱۹ در هند از ماه جولای به اینسو رو به افزایش نهاد؛ در ماه اگست دو میلیون و در ماه سپتمبر سه میلیون واقعۀ جدید ثبت شد، اما گسترش این بیماری در چند هفتۀ اخیر در هند کند شده است.

پس از وضع محدودیت‌های شدید برای جلوگیری از گسترش کروناویروس در هند که در ماه مارچ وضع شد و تا ماه جون به همان شدت ادامه داشت، اقتصاد آن کشور به شدت ضربه دید و میلیون‌ها نفر بیکار شدند. حکومت هند تدریجاً محدودیت‌ها را لغو کرده است، اما هنوز هم وضعیت اقتصاد به حالت عادی برنگشته است.

بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحدۀ امریکا، واقعات کووید۱۹ در جهان تا صبح یک‌شنبه ۱۱ اکتوبر (۲۰ میزان) به نزدیک به ۳۷.۳ میلیون و مرگ و میر ناشی از آن به نزدیک به یک میلیون و ۷۴ هزار نفر رسیده است.

XS
SM
MD
LG