لینک های دسترسی

Breaking News

موج گرما در هند بیش از ۱۰۰ نفر را کشت


بیشترین تلفات در ایالت های جنوبی هند واقع شده است.

مقام‌های حکومتی هند می گویند که بیش از ۱۰۰ نفر در اثر موج هوای گرم در آن کشور تلف شده است. در ایالت جنوبی تیلانگانا ۴۵ نفر، در اندراپردیش ۱۷ نفر و در اودیشا ۴۳ نفر تلف شده است.

گرمترین ماه های سال در هند می و جون می باشد، اما از هم اکنون در برخی ایالت‌های آن کشور درجۀ حرارت از مرز ۴۰ درجۀ سانتیگراد بلندتر رفته است. گرمای شدید در هند سال گذشته جان بیش از ۲۵۰۰ نفر را گرفت.

برخی مردم برای فرار از گرما، روز را در کنار رودخانه ها و آب بازی سپری می کنند.
برخی مردم برای فرار از گرما، روز را در کنار رودخانه ها و آب بازی سپری می کنند.

وای کی ریدی، رئیس ادارۀ هواشناسی هند، به خبرگزاری رویترز گفته است که از سال ۲۰۰۶ به اینسو اپریل امسال به عنوان گرمترین اپریل در آن اداره به ثبت رسیده است.

ریدی ابراز نگرانی کرده است که میزان تلفات در ایالت تیلانگانا بلندتر خواهد شد، او گفت که حکومت هشدار موج هوای گرم را صادر کرده و به مردم سفارش کرده است که از خانه های شان بیرون نیایند.

در هند به کارگران سفارش شده است که در ساعتهای گرم روز از کار دست بکشند.
در هند به کارگران سفارش شده است که در ساعتهای گرم روز از کار دست بکشند.

به عنوان اقدامات اضطراری، مکتب‌ها در تیلانگانا و اودیشا دو هفته پیشتر از وقت معین آن تعطیل شده است و مقام‌های محلی در ایالت اودیشا به کارگران ساختمانی سفارش کرده است که در ساعات گرم روز از کار دست بکشند.

پاکستان در همسایگی هند که سال گذشته شدیدترین موج گرما را در چند دهۀ گذشته پشت سرگذاشت و منجر به مرگ بیش از ۱۰۰۰ نفر شد، در نظر دارد که حدود ۵۰۰ مرکز را برای ایجاد پناهگاه های سرد و تهیۀ آب سرد آشامیدنی در نقاط آسیب پذیر ایجاد کند.

XS
SM
MD
LG