لینک های دسترسی

Breaking News

آزمایش دوای ضد کروناویروس سبب مرگ دواساز هندی شد


یک دواساز هندی پس نوشیدن یک ترکیب کیمایی که برای معالجه کروناویروس ساخته بود، جان باخت.

شوانی‌سان ۴۷ ساله و همکاراش که برای یک شرکت دواسازی گیاهی کار می‌کردند، ترکیبی از نیتریک اکساید و سودیم نایتریت را که در منزل شان مخلوط کرده بودند، بر خود شان آزمایش کردند.

پولیس شهر چنیای گفت که شوانی‌سان پس از نوشیدن این ترکیب، مسموم شده و جا بجا جان باخت و راجکمار، همکاراش به شفاخانه انتقال داده شده است.

راجکمار به پولیس گفت که همکاراش پس از انجام تحقیقات در انترنت، مواد کیمایی را از یک بازار خریداری کرده بود به خانه آورد و تلاش کرد دوای ضد کروناویروس بسازد.

کروناویروس تا حال جان در حدود ۳۰۰ هزار نفر را در جهان گرفته و هیچ دوا یا واکسینی برای معالجه یا وقایه از آن تصویب نشده است.

برخی از کشور ریمدیسویر را به این دلیل برای بیماران مصاب به کووید۱۹ تجویز می‌کنند که روند صحت‌یابی برخی از بیماران را تسریع بخشیده است.

هند تا حال از ابتلای نزدیک به ۶۰ هزار نفر به کرونایروس و مرگ ۱۹۹۰ نفر از اثر مصاب شدن به بیماری کووید۱۹، را گزارش داده است.

کروناویروس برای نخستین‌بار در شهر ووهان ایالت هوبی چین شیوع یافت و به سرعت به همه‌گیری مرگبار مبدل شد.

بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده تا صبح جمعه نهم می (۲۰ ثور) بیش از سه میلیون و ۹۵۴ هزار نفر در جهان به کووید۱۹ مبتلا شده و بیش از ۲۷۵ هزار نفر در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG