لینک های دسترسی

Breaking News

هند ۱۸۰۰ مرد را به خاطر ازدواج با دختران خردسال دستگیر کرد


مقامات در هند روز جمعه سوم فبروری (۱۴ دلو) گفتند که پولیس در ایالت شمال‌شرقی آن کشور بیش از ۱۸۰۰ مرد را به دلیل ازدواج با دختران زیر سن قانونی و یا ترتیب و تنظیم چنین ازدواج‌هایی در آن کشور دستگیر کرده است.

وزیر اعلای ایالت آسام گفت که بازداشت‌های روز جمعه شروع سرکوب دوامدار افرادی است که در ازدواج‌ با دختران زیر سن قانونی دخیل اند.

هيمانتا بيسوا سارما به خبرگزاری رویترز گفت که پولیس پنجشنبه شب دستگیری این افراد را آغاز کرد. به گفتهٔ او، افراد دستگیر شده شامل کسانی است که این گونه ازدواج‌ها را در مساجد و درمسال‌ها ثبت و راجستر کرده اند.

سارما در رابطه به دستگیری‌های تازه در هند گفت:‌ "از مسلمانان گرفته تا هندوها، مسیحیان، افراد قبیله‌ای...مردانی از همه ادیان و جوامع وجود دارند که به دلیل این جنایت شنیع اجتماعی دستگیر شده اند."

او گفت:‌ "ازدواج کودکان دلیل عمدهٔ بارداری کودکان است که به نوبهٔ خود عامل مرگ و میر بالای مادران و نوزادان می‌شود."

ازدواج‌ زیر سن ۱۸ سال در هند غیر قانونی است، اما این قانون به طور آشکار نقض می‌شود.

ملل متحد تخمین می‌کند که هند بیشترین تعداد عروس کودک در جهان را دارد که تعداد آنان نزدیک به ۲۲۳ میلیون نفر می‌رسد. صندوق وجهی ملل متحد برای کودکان (یونیسف) در گزارشی ۲۰۲۰ تخمین کرد که نزدیک به ۱.۵ میلیون دختران خردسال همه ساله در هند ازدواج می‌کنند.

به گفته‌ٔ این مقام ارشد ایالتی،‌ حکومت ایالت آسام پرونده های مربوط به ازدواج کودکان را علیه بیش از چهار هزار نفر ثبت کرده است.

XS
SM
MD
LG