لینک های دسترسی

Breaking News

در حمله خودی در کندهار سه صاحب منصب امنیتی کشته شدند


مقام‌های امنیتی می‌گویند که از مدتی به این‌سو، جهت جلوگیری از حملات خودی در صفوف نیروهای افغان، نظارت را افزایش داده اند.

مقام‌های امنیتی در ولایت کندهار می‌گویند که حوالی ساعت یک بجۀ شب گذشته، در نتیجۀ یک حمله خودی در یک مرکز سوق و اداره در ولسوالی میوند این ولایت، یک صاحب منصب اردو و دو پولیس کشته شدند.

سمونوال سلطان محمد، قومندان امنیه ولسوالی میوند و مسؤول امور اوپراتیفی چهار ولسوالی غربی ولایت کندهار به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که در این حمله مدیر مبارزه با تروریزم و مدیر مخابره ولسوالی میوند نیز مجروح شده اند.

سمونوال محمد، افزود که حمله کننده یک سرباز پولیس بود.

او، گفت "ساعت یک بجۀ صبح امروز در مرکز سوق و اداره به همکاران خود حمله کرد، دو پولیس و یک نماینده اردوی ملی را کشته و مدیران تروریزم و مخابره را زخمی کرده است".

به گفته سمونوال سلطان محمد، زمانی که از سوی نیروهای پولیس به مهاجم هشدار داده شد تا تسلیم شود با شلیک گلوله خودکشی کرد.

این مقام امنیتی، گفت که هنوز انگیزه این رویداد مشخص نیست.

اما سمونوال سلطان محمد در مورد پولیس حمله کننده، گفت"پولیس حمله کننده از هشت سال به این‌سو در ولسوالی‌ پنجوایی، حوزه سوم شهر کندهار و در ولسوالی میوند وظیفه اجرا کرده، هنوز هم روشن نیست دلیل اصلی این رویداد چی بود؛ اما پس از تحقیقات روشن خواهد شد".

در جریان شش ماه اخیراین نخستین حمله میان گروهی در ولایت کندهار است.

مقام‌های امنیتی افغان می‌گویند که از مدتی به این‌سو، جهت جلوگیری از حملات میان گروهی در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی افغان، نظارت را افزایش داده اند.

XS
SM
MD
LG