لینک های دسترسی

Breaking News

انستاگرام و جنجال همجنسگرایان مسلمان اندونیزیا


حساب انستاگرام که ویدیوهای کمیدی و مشکلات اجتماعی همجنسگرایان مسلمان اندونیزیایی را پخش می‌کرد، ناگهان از این شبکه ناپدید شده است.

وزارت اطلاعات اندونیزیا با نشر اعلامیه‌ای گفته است که شبکۀ اجتماعی انستاگرام در پاسخ به "هشدارنامۀ" حکومت اندونیزیا، این حساب را حذف کرده است.

در اعلامیه آمده است که حساب انستاگرام "Alpantuni" محتویاتی را نشر می‌کرد که در مغایرت با قوانین آن کشور بوده است.

حکومت اندونیزیا هشدار داده بود که اگر انستاگرام این حساب را نبندد، فعالیت آن در آن کشور متوقف خواهد شد.

اما متصدیان انستاگرام گفته اند که این حساب از سوی آن شبکه حذف نشده است.

سخنگوی انستاگرام به خبرگزاری رویترز گفته است که شاید گرداننده/ گردانندگان صفحۀ "Alpantuni" آن را حذف یا غیرفعال کرده یا هم نام صفحه را تغییر داده باشد.

صفحۀ انستاگرام "@Alpantuni" که حدود ۶۰۰۰ دنبال کننده داشت، ویدیوهای همجسنگرایانی را نشر می‌کرد که با تبعیض و بدرفتاری در اندونیزیا روبرو اند.

سیاستمداران محافظه کار و رهبران مذهبی اندونیزیا در چند سال اخیر کمپاین گسترده را بر ضد همجنسگرایان مرد و زن، دو جنسگرایان و تراجنسی‌های آن کشور به راه انداخته و آنان را تهدیدی علیه کشور خوانده اند.

پژوهشگر دیدبان حقوق بشر در اندونیزیا تقاضای حکومت آن کشور مبنی بر حذف این حساب انستاگرام را به شدت نقد کرده و گفته است که این صفحه مشکلات گروهی را بازتاب می‌داد که به گفتۀ وی "مورد تهاجم و تعصب" قرار گرفته و برخی از آنان "بازداشت و زندانی" شده اند.

اما شماری از قانونگذاران اندونیزیایی از این اقدام حکومت آن کشور ستایش کرده اند.

XS
SM
MD
LG