لینک های دسترسی

Breaking News

حملات مخالفان مسلح بر ولسوالی ده یک غزنی عقب زده شد


ولسوالی ده یک غزنی در جنوب شرق مرکز شهر غزنی قرار دارد و گروه های مخالف مسلح در ساحات این ولسوالی حضور گسترده دارند.

مقام‌های امنیتی ولایت غزنی می‌گویند حملات گستردۀ هراس‌افگنان بر ولسوالی ده یک این ولایت به عقب زده شده و تلفات سنگینی به مخالفان وارد شده است.

به گفته این مقام‌های محلی غزنی، حوالی ساعت ۱۰ شب گذشته، بیش از۲۰۰ جنگجوی هراس افگن که شماری از شهروندان خارجی نیز در میان شان بود، به هدف سقوط ولسوالی ده یک، بالای این ولسوالی حمله کردند.

فهیم امرخیل، سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت غزنی، در صحبت با رادیو آشنا - صدای امریکا گفت" حمله مهاجمان مسلح شامل بیش از دوصد تن از هراس‌افگنان داخلی وخارجی برپوسته های امنیتی ومرکز ولسوالی ده یک، توسط نیروهای امنیتی به عقب زده شدند".

آقای امرخیل افزود که این درگیری بیش از پنج ساعت دوام کرد و منجر به کشته شدن یازده جنگجوی طالب و زخمی شدن نه تن دیگرشان گردید.

همچنان، در نتیجۀ این حملۀ تهاجمی مخالفان مسلح، ۲ تن از سربازان پولیس محلی کشته و ۲ تن دیگر شان زخمی شدند.

مقام‌های امنیتی ولایت غزنی، می‌گویند میان کشته شدگان، قوماندان حمزه ومولوی حمد وزیرستانی، عامل قتل چند تن از کارمندان اداره امنیت ملی ولایت پکتیکا، نیز شامل است.

تا اکنون طالبان دراین باره اظهار نظر نکرده است.

ولسوالی ده یک غزنی در جنوب شرق مرکز شهر غزنی قرار دارد و گروه های مخالف مسلح، در ساحات این ولسوالی حضور گسترده دارند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG