لینک های دسترسی

Breaking News

ربوده شدن ۳۰ مسافر در مسیر شاهراه کندهار - ارزگان


شاهراه کندهار - ارزگان از مناطق ناامن ارزگان می‌گذرد
شاهراه کندهار - ارزگان از مناطق ناامن ارزگان می‌گذرد

مقام‌های ولایتی ارزگان تأیید کرده اند که مخالفان مسلح، حدود ۳۰ مسافر را به شمول پنج پولیس افغان از شاهراه کندهار – ارزگان از موتر پایین و به جای نامعلومی منتقل کرده اند.

دوست محمد نایاب، سخنگوی والی ارزگان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت، این مسافران را مخالفان مسلح در منطقه "سرخ بید" شاهراه کندهار – ارزگان از موتر پایین و با خود برده اند.

آقای نایاب گفت، نهادهای امنیتی تلاش دارند تا هویت تمام افراد ربوده شده را روشن سازند؛ اما او تأیید کرد که پنج تن این افراد، منسوبین پولیس ولسوالی میانشی کندهار می‌باشند.

سخنگوی والی ارزگان افزود "مخالفان مسلح ناوقت روز گذشته راه را مسدود کرده بودند، آن مسافرانی را که از ارزگان به کندهار می‌رفتند و یا از آن طرف به ارزگان می‌آمدند، بازرسی می‌کردند و از ۲۵ تا ۳۰ تن را گروگان گرفته اند که ما برای رهایی شان از طرق مختلف کار می‌گیریم".

سمونمل عبدالقوی عمری، آمر امنیت ارزگان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت، در بین ربوده‌شدگان کسی از منسوبین نظامی ارزگان وجود ندارد.

او افزود که منطقه سرخ بید، ساحه سرحدی است و مخالفان مسلح عصر و شام گذشته در آنجا روی جاده برآمده بودند.

شاهراه کندهار – ارزگان از مناطق ناامن ولایت ارزگان می‌گذرد. مخالفین مسلح پارسال دو بار این مسیر را به روی ترافیک مسدود کرده بودند که پس از بازگشایی این شاهراه، بخشی از آن تغییر نیز داده شد.

هنوز طالبان مسلح در این خصوص چیزی نگفته اند.

XS
SM
MD
LG