لینک های دسترسی

Breaking News

شیما غفوری بانوی شجاع سال ۲۰۱۰


شیما غفوری: همه ساله در هشتم ماه جون روز همبستگی زنان افغان در سطح جهان تجلیل گردد

شیما غفوری دوره عالی را در لیسه رابعۀ بلخی سپری نمود و تحصیلات عالی را در رشتۀ اقتصاد زراعتی با اخذ یک بورس تحصیلی در بلغاریا به سررساند. پس از ختم تحصیلات عالی برای مدت مدید به حیث استاد در پوهنځی زراعت ایفای وظیفه نمود و همزمان با آن به نوشتن آثارعلمی و تحقیقات ساحوی پرداخت و آخرین رتبۀ علمی را به عنوان «پوهندوی» از آن خود ساخت.

please wait

No media source currently available

0:00 0:14:59 0:00

شیما غفوری از اوایل سال ۱۹۹۲ که با همسرو فرزندانش مقیم آلمان گردیده تا کنون بخش زیاد وقت خود را صرف امور اجتماعی وفعالیت های رضاکارانه مینماید. وی با وجود آن که به سمت مشاور امور اجتماعی و اقتصادی شهر ماربورگ در آلمان ایفای وظیفه میکند ازسال ۱۹۹۴ تا کنون ریاست انجمن غیرانتفاعی مددرسانی را برای خدمت به بانوان افغان در داخل و خارج افغانستان به عهده دارد و درایجاد و پیشرفت یک تعداد از انجمن ها و اتحادیه ها که درعرصه دموکراسی ، وحدت و برابری حقوق زنان فعالیت میکند سهم فعال گرفته است.

پوهندوی غفوری حین اخذ لقب زن شجاع
پوهندوی غفوری حین اخذ لقب زن شجاع

پوهندوی غفوری منحیث عضو مؤسس اتحادیه فرهنگی افغان ها و عضو مؤسس انجمن وحدت ملی و ترقی افغانستان ، مبتکر کمپاین «تفکر ، تحریر و عمل زنان » و عضو هئیت مدیره کانون همآهنگی زنان افغانستان جهت تماس ، تبادل نظر ، تفاهم و همکاری متقابل برای تحقق اهداف مشترک به طور رضاکارانه مصروف خدمت است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

پوهندوی غفوری میگوید روز هشتم ماه مارچ که روز بین المللی زن است و منحصر به تمام زنان جهان می باشد ولی برای اینکه توجه جهانیان به سوی زنان رنج کشیدۀ افغانستان معطوف گردد، هشتم ماه جون را بنام روز همبستگی زنان افغانستان در سطح بین المللی پیشنهاد کرده است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:04:52 0:00

بانو غفوری ابراز داشت حکومت باید یک پلان ستراتیژیک طویل المدت را برای بهبود وضعیت زنان افغانستان طرح نماید و رویدست گیردتا به صورت تدریجی ولی دوام دار عملی شده بتواند.
غغوری میگوید که مردان بیشتر از عدم آگاهی یا آگاهی نا کامل زنان در ارتباط بادین سو استفاده نموده اند و کمپاین "تفکر تحریر و عمل" که همه ساله از هشتم ماه مارچ تا هشتم ماه جون ادامه پیدا میکند، امسال به حقوق زن در اسلام اختصاص یافته است که باعث تشویق بشتر زنان به آموختن قرآن ، مطالعۀ مسایل دینی و شناخت بیشتر از قوانین اسلام خواهد شد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

نوشته ها و مقالات بانو غفوری در رسانه های مختلف اجتماعی به نشر رسیده و نظر به علاقه مفرط به ادبیات برخی اوقات داستان های کوتاه مینویسد و شعر میسراید. سروده های بانو غفوری دریک مجموعه شعری تحت عنوان "آۀ نارسا" اقبال چاپ یافته است.

مجموعۀ شعری آه نارسا
مجموعۀ شعری آه نارسا

درزمرۀ مدال ها، جوایز و تقدیرنامه های متعدد که درطی سال های فعالیت اش منحیث فعال حقوق زن ، نویسنده و شاعر به او اهدا شده ، لقب افتخاری زن شجاع را نیز در سال ۲۰۱۰ از ان خود ساخت.

  • 16x9 Image

    لیلما حبیب عظیمی

     

    لیلما حبیب عظیمی از سال ۱۹۸۰ میلادی بدینسو با رسانه های مختلف به صفت گوینده ،گزارشگر،ویراستار و ویرایشگرتصویر ایفای وظیفه نموده  وازسال ۲۰۰۶ میلادی در بخش دری تلویزیون آشنا صدای امریکا مصروف کار است.

     

XS
SM
MD
LG