لینک های دسترسی

Breaking News

ایران ۲۶۱ نفر را به اتهام 'شیطان پرستی' دستگیر کرد


تصویراز رسانه‌های دولتی ایران
تصویراز رسانه‌های دولتی ایران

رسانه‌های دولتی ایران گزارش داده اند که پولیس این کشور روز جمعه ۱۷ می (۲۸ ثور) ۲۶۱ نفر از جمله سه شهروند خارجی را به اتهام ترویج "شیطان پرستی" در غرب تهران دستگیر کرده است.

ایرنا، خبرگزاری رسمی ایران، نگاشته است: "مرکز اطلاع رسانی پولیس از شناسایی و متلاشی شدن و دستگیری گسترده‌ اعضای سرشبکه شیطان پرستی در شهرستانِ شهریار با هدف اشاعه فرهنگ شیطان پرستی و بی بندوباری و برهنگی خبر داد."

ایرنا به استناد اطلاعیهٔ پولیس افزوده است: "اعضای این شبکه که دارایِ چندین عضو سازمان یافته از اتباع خارجیِ اروپایی و ایرانی بودند طی عملیاتی فنی و تخصصی توسط سازمان اطلاعات فراجا شناسایی و شب گذشته دستگیر شدند."

در بیانیه آمده است که پولیس " ۱۴۶ نفر مرد و ۱۱۵ نفر زن را با وضعیت نامطلوب و مستهجن با آرم (نشان)، علایم و نمادهای خاص شیطان پرستی بر روی البسه، سر، صورت و موی سر" دستگیر کرد.

پولیس ایران گفته است که طی این عملیات سه شهروند اروپایی نیز دستگیر شده است، اما به هویت و ملیت آنان اشاره‌ای نشده است.

پولیس همچنین گفته است که در این عملیات نمادهای شیطان پرستی، مشروبات الکولی، مواد مخدر و ۷۳ سه موتر کشف و ضبط شده است.

مقامات ایران تا اکنون درباره اتهام "شیطان پرستی" تعریف روشنی ارایه نکرده‌‌اند و در سال‌های گذشته برخی از آوازخوانان و هنرمندان را به اتهام "تبلیغ شیطان‌پرستی" مجازات کرده‌اند.

یورش به اجتماعات به اصطلاح "شیطان پرستان" در این کشور عمیقاً محافظه‌کار غیرمعمول نیست، که اغلب مهمانی‌ها یا کنسرت‌هایی با مصرف الکول را هدف قرار می‌دهند که عمدتاً در ایران ممنوع است.

در جولای ۲۰۰۹ پولیس ایران سه نفر را در شمال غرب ولایت اردبیل به اتهام "شیطان پرستی" دستگیر کرد.

در ماه مه همان سال، رسانه‌های ایران گزارش دادند که ۱۰۴ "شیطان پرست" در یورش به کنسرتی در جنوب شهر شیراز که در آن مردم ظاهرا مشروبات الکولی می نوشیدند و "خون می مکیدند" دستگیر شدند.

پولیس در سال ۲۰۰۷ میلادی به یک کنسرت غیرقانونی که در باغی واقع در نزدیکی تهران، پاتیتخت ایران، برگزار شده بود،‌ یورش برد و ۲۰۳ نفر را دستگیر کرد.

گروه

XS
SM
MD
LG