لینک های دسترسی

Breaking News

عدم رعایت حجاب؛ مقامات ایرانی یک پارک آبی را مسدود کردند 


مقامات ایرانی شب گذشته یک پارک آبی را به دلیل اینکه به زنان اجازه داده بود بدون حجاب وارد شوند، مسدود کردند.

به گزارش فارس نیوز، مسدود شدن این پارک بخشی از اقدامات مقامات ایرانی علیه زنان و تشبثاتی است که حجاب را رعایت نمی‌کنند.

ایران از چند ماه به اینسو دست به اقدامات شدید و تلافی‌جویانه علیه آنانی زده است که به گفتهٔ مقامات عفاف و حجاب را در نظر نمی‌گیرند.

محمد بابایی، مدیر این پارک به فارس نیوز در مشهد گفت که پارک آبی "موج‌های خروشان بعد از اتمام فعالیت کاری خود در ساعت ۲۲ شب گذشته پلمب (مهر و لاک) شد. دلیل پلمب هم به‌علت عدم رعایت عفاف و حجاب اعلام شده است. در صورتی که ما تمامی موارد مثل تذکر به افراد و... را رعایت کردیم".

بابایی افزود که چندی پیش، تذکری به این مجموعه آبی داده شده بود اما شب گذشته مقامات آنرا مهر و لاک کردند و این امر سبب بیکاری حدود هزار نفری شد که در این پارک مشغول بودند. او گفت که ماهانه به کارمندان‌اش ۴.۵ میلیارد تومان معاش می‌داد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ در ایران، پوشیدن حجاب در این کشور برای زنان اجباری شد و زنانی که آن را رعایت نمی‌کنند جریمه نقدی شده یا تا دوماه به زندان محکوم می‌شوند.

این در حالی است که به تاریخ ۱۶ سپتمبر سال گذشته، مهسا امینی، بانوی کرد ۲۲ ساله که ظاهراََ به دلیل ''بدحجابی'' توقیف شده بود، در بازداشت پولیس جان باخت، رویدادی که سبب تظاهرات سراسری در ایران شد.

گروه

XS
SM
MD
LG