لینک های دسترسی

Breaking News

روحانی از ایرانی ها برای اشتراک در انتخابات سپاسگزاری کرد


حسن روحانی پس از هاشمی رفسنجانی بیشترین رای را در مجلس خبرگان از آن خود کرد

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران طی اعلامیه یی از مردم کشورش برای حصه گرفتن در انتخابات سپاسگزاری کرده روی اتحاد برای یک صفحۀ جدید در رشد اقتصاد ملی ایران با استفاده از نیروی داخلی و فرصت های خارجی، تاکید ورزید.

انتظار برده نمی شد که هیچ از گروه های میانه رو، تندرو و اصول گرا، اکثریت کرسی های پارلمان ایران را به خود اختصاص دهند اما گروه اصلاح طلبان، در این انتخابات در مقایسه با بیش از یک دهۀ اخیر، پیشتاز اند.

جمعی از ایرانی ها در جریان رای دهی
جمعی از ایرانی ها در جریان رای دهی

کارشناسان می گویند که یکی از پیروزی بزرگ آقای روحانی و تیم وی که به حضور مردم در انتخابات انجامید، توافق برنامه هسته یی ان کشور با جهان غرب بود.

آرش آرامش، تحلیلگر مسایل سیاسی ایران و بین المللی می گوید که اگر مذاکرات هسته یی ایران با جان غرب به نتیجۀ نمی رسید، امکان داشت مردم در انتخابات شرکت نکنند.

اما آقای آرامش تاکید می کند باوجود آنهم رقم کافی افراد واجد شرایط رای دهی، در انتخابات روز جمعۀ ایران برای انتخاب نمایندگان پارلمان و مجلس خبرگان شرکت نکردند.

please wait

No media source currently available

0:00 0:08:01 0:00
لینک دانلود

انتظار می رود، نتایج نهایی به روز دوشنبه اعلام شود.

  • 16x9 Image

    صفیه حساس

    صفیه حساس در سال ۲۰۰۲ میلادی از فاکولته ژورنالیزم دانشگاه کابل گواهینامۀ لیسانس را به دست آورد و از آن زمان تا کنون در رسانه های داخلی و خارجی به صفت خبرنگار و گوینده ایفای وظیفه کرده است. او از سال ۲۰۱۳ میلادی به اینسو در بخش دری صدای امریکا کار می کند.

XS
SM
MD
LG