لینک های دسترسی

Breaking News

روحانی: ایران حمله اهواز را بی پاسخ نمی گذارد


ایالات متحده و سازمان ملل متحد، حمله مسلحانه بر رسم گذشت نظامی در شهر اهواز ایران را محکوم کردند، اما حسن روحانی رئیس جمهور ایران امروز کشور های عرب تحت حمایت ایالات متحده را به کمک های مالی و نظامی به گروه های عرب ضد حکومت در داخل ایران متهم نمود.

حسن روحانی ادعا کرد که اقلیت عرب ها که در ایران زندگی می کنند و از جانب کشورهای عربی شرق میانه حمایت می شوند، مسوول این حمله هستند و گفت که ایران این حمله را بی پاسخ نمی گذارد.

در همین حال صبح امروز یکشنبه، وزارت خارجه ایران، نماینده امارات متحده عربی در تهران را احضار کرد و گزارش ها حاکی از احضار تعداد دیگری از سفرای کشورهای اروپایی به وزارت خارجه ایران است.

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده امریکا حمایت ایالات متحده از مردم ایران را اعلان کرد. هیدر نئورت، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده امریکا گفت "ما از حملات امروز در اهواز در جریان یک رسم گذشت نظامی، آگاه هستیم. ما از مردم ایران در برابر هرگونه حملات گروههای اسلام گرای افراطی پشتیبانی می کنیم و ایالات متحده هرگونه عمل تروریستی و قربانی شدن غیرنظامیان را نکوهش می کند."

رئیس جمهور ایران قبل از اینکه ایران را به قصد نیویارک برای اشتراک در مجمع عمومی ملل متحد ترک کند طی سخنرانی گفت ایران آماده مقابله با ایالات متحده و متحدین اش در منطقه خلیج است و ایالات متحده را یک کشور زورگو خواند که می خواهد بی ثباتی را در ایران خلق کند.

سازمان ملل متحد نیز واقعه حمله بر رسم گذشت نظامیان ایران را تقبیح کرد و از مردم ایران حمایت نمود و هر عملی را که افراد ملکی در آن متضرر شوند غیر قابل قبول خواند.

وزارت خارجه افغانستان با صدور اعلامیه یی با مردم ایران ابرای همدردی کرد و ترورستان را دشمن مشترک تمام مردم خواند.

اکثریت قربانیان واقعه روز شنبه اعضای سپاه پاسداران ایران بود. در این حملات حداقل هفتاد تن دیگر زخمی شده است.

گروه مسمی به " مقاومت ملی اهواز" مسوولیت حملات روز شنبه را به عهده گرفت ولی در عین زمان صفحه اعماق مربوط به گروه داعش نیز مسوولیت این واقعه را بر دوش گرفته است.

XS
SM
MD
LG