لینک های دسترسی

Breaking News

سناتور کاردین: مظاهرات اخیرا در ایران، مسایل داخلی آن کشور است


بن کاردین، سناتور دموکرات، حین مصاحبه با گریتا وان سستیرن، همکار صدای امریکا
بن کاردین، سناتور دموکرات، حین مصاحبه با گریتا وان سستیرن، همکار صدای امریکا

بن کاردین، سناتور دموکرات ایالات متحده، میگوید که دخیل شدن امریکا در قضیۀ اعتراضات اخیر در ایران، دشوار است. سناتور کاردین در مصاحبۀ ویژه با گریتا وان سستیرن، همکار صدای امریکا، گفت که مظاهرات اخیر در ایران، واضحا مسایلی داخلی آن کشور بوده است.

بن کاردین سناتور برجستۀ دموکرات در کمیتۀ روابط خارجی مجلس سنای امریکا، این مطلب در پاسخ به پرسشی در مورد برخی انتقادات از بیانات دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده درباره اعتراضات اخیر در ایران بیان داشت.

سناتور کاردین گفت اعتراضات اخیر در ایران مسایلی داخلی است، اما ایالات متحده باید در خصوص تخطی مقام هایی ایرانی از معیارهای پذیرفته شده بین المللی وارد عمل شود.

وی افزود: "مردم حق برپایی اعتراض صلح آمیز درمورد حکومت شان را دارند، آنها باید قادر باشند تا با صراحت بدون وحشت و ترس صحبت کنند."

با باور سناتور کاردین، "در ایران چنین نیست"، و این حق امریکا است که تعزیراتی را علیه ایران به خاطر تخطی های حقوق بشری آن وضع کند.

سناتور کاردین از جمله مخالفین معامله هسته یی ایران با قدرت های جهان بود. او می گوید که آن معامله به ایران اجازه غنی سازی یورانم را داد که با فکر او آنها لازم به انجام آن کار نبودند.

رئیس جمهور ترمپ چند ماه قبل گفت که وی تصمیم ندارد معامله هسته یی قدرت های جهان با ایران را دوباره تصویب کند. سناتور کاردین می گوید که عقب کشیدن ایالات متحده از آن توافقنامه نادرست خواهد بود، زیرا امریکا "در انزوا" قرار خواهد گرفت. بن کاردین معتقد است که واشنگتن اکنون باید "بر پیروی ایران از توافقنامه یا توسعه سلاح هسته یی" توجه داشته باشد. او افزاد تا به حال تخطی های جزئی بوده است، و آنها اصلاح شده اند.

سناتور کاردین می گوید هیچ موادی توسط ایران به بیرون رخنه نکرده است، اما وی نگران توانمند شدن ایران به یک کشور دارای سلاح اتومی در دراز مدت می باشد.

XS
SM
MD
LG