لینک های دسترسی

ایران اذعان داشته است که تحریم های غرب به خاطر برنامه جنجال برانگیزش در حالی به سخت ترین سطح رسیده است که اتحادیه اروپایی یک ممنوعیت کامل بر واردات نفت از ایران را آغاز کرده است.

محمد رضا رحیمی، معاون رئیس جمهور ایران در بیاناتش که یکشنبه در رسانه دولتی ایران پخش شده گفته است که قدرت های غربی به طور غیر منصافانه ای آنچه " شدیدترین" تحریم ها برایران تا به حال نامید، وضع کرده است. او از مردم ایران خواست تا به حکومت برای مقابله با اثر آن اقدامات کمک کند.

ممنوعیت اتحادیه اروپا بر نفت ایران روز یکشنبه به طور کامل بعد از آن نافذ شد که به تدریج از ابتدای سال روان به تدریج آغاز شد. بلاک 27 کشور همچنین تنفیذ یک ممنوعیت بر بیمه اروپا برای انتقال نفت به سایر کشورها را شروع کرد.

اداره اوباما از این اقدامات اروپا استقبال کرده که چند روز بعد از آن صورت گرفته است که تعزیرات ایالات متحده علیه شرکت های خارجی طرف تجارت با ایران شدیدتر شد.

جی کارنی، سخنگوی قصر سفید گفت تعزیرات اتحادیه اروپا تعهد علاوگی قابل ملاحظه ای است به استراتژی دپلماتیک مجبور ساختن ایران به انتخاب انزوا یا مطابعت از التزامات بین المللی خویش است.

ایران یورانیم را به خاطرآنچه انرژی غیرنظامی وبرناهه پژوهشی می خواند، غنی سازی می کند. که بر خلاف چندین فیصله نامه شورای امنیت ملل متحد است. قدرت های غربی که از این فیصله نامه ها حمایت می کنند از ایران می خواهد که فعالیت های غنی سازی را متوقف سازد زیرا آنها بیم دارند که آن غنی سازی شاید برای ساخت سلاح هستوی به کار برده شود.

XS
SM
MD
LG