لینک های دسترسی

Breaking News

ایران مهاجم حرم امام رضا را به اعدام محکوم کرد


محکمه‌ای در ایران مردی را به اتهام حمله بر سه روحانی شعیه در حرم امام رضا در شهر مشهد ایران که منجر به کشته شدن دو تن آنان شد، به اعدام محکوم کرد.

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییهٔ ایران، در نشستی خبری در تهران،‌ پایتخت ایران، ضمن تایید این خبر گفت که وکیل مدافع فرد مهاجم استیناف طلب شده است،‌ مهاجمی که به نقل از رسانه‌های ایرانی عبداللطیف مرادی اوزبیک تبار به تاریخ پنجم اپریل در صحن حرم امام رضا دست به حمله زد.

براساس گزارش خبرگزاری تسنیم ایران، این مهاجم که ۲۱ سال عمر دارد، پس از ورود غیرقانونی از مرز پاکستان به ایران، در شهر مشهد اقامت گزیده بود.

در این گزارش آمده است: "عبداللطیف مرادی به‌خلاف مسلمانان اهل‌سنت، دارای تفکرات تکفیری است که شیعیان را رافضی و مجوسی می‌داند و آنان را مباح‌الدم می‌داند."

این حمله چند روز پس از آن صورت گرفت که دو روحانی سنی در بیرون از یک مدرسه دینی در شهر شمالی گنبدکاووس به ضرب گلوله کشته شدند.

بر اساس گزارش تسنیم، عبداللطیف مرادی در شماری از شبکه‌های اجتماعی با نام‌های مختلف چون "عبداللطیف السلفی، حسن مرادی و ابوالعاقب الموحد" نیز فعالیت داشته و تفکرات ضد شیعیان را پخش می‌کرد.

مقام‌های ایرانی گفته اند که افزون بر عبداللطیف مرادی، شش مظنون دیگر، به شمول دو برادر عبداللطیف از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شده اند.

XS
SM
MD
LG