لینک های دسترسی

Breaking News

خامنه‌ای: مشکل ایران با امریکا حل ناشدنی است


آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران می‌گوید که هیچ مشکل این کشور با ایالات متحدۀ امریکا حل شدنی نیست و به گفتۀ وی هرگونه مذاکره با ایالات متحده "اشتباه نابخشودنی" خواهد بود.

در اعلامیه‌ای که روز چهارشنبه (۱۳ فبروری) در وبسایت رسمی آقای خامنه‌ای نشر شده، آمده است که مذاکره با امریکا "به جز زیان مادی و معنوی" محصول دیگری برای ایران نخواهد داشت.

در این اعلامیه همچنان ادعا شده است که اکنون مردم ایران برخی دولت‌های اروپایی را نیز "غیر قابل اعتماد" می دانند.

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده که سال گذشته از توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهان خارج شد و تحریم‌ها را بر ایران از سر گرفت.

بر اساس برخی گزارش‌ها آقای ترمپ خواستار دیدار مستقیم با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران شده است، اما مقام‌های امریکایی و ایرانی تا کنون چنین درخواستی را تایید یا رد نکرده اند.

در همین حال، وزیر خارجۀ ایالات متحده نشستی را با حضور وزیران خارجه و مقام‌های ارشد ۶۰ کشور جهان به هدف افزایش فشار بر ایران در وارسا، پایتخت پولند برگزار کرده است.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپایی و وزیران خارجۀ قدرت های بزرگ اروپایی چون آلمان و فرانسه از اشتراک در این نشست خودداری کرده اند، اقدامی که نشاندهنده اختلافات اروپایی ها با سیاست دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا در قبال ایران تلقی می شود.

XS
SM
MD
LG