لینک های دسترسی

Breaking News

تحلیلگر ایرانی: خامنه ای در مقابل خواست امریکا 'جام زهر را سر خواهد کشید'


در روز های اخیر، تنش های لفظی میان رهبران ایالات متحده و ایران به طور روزافزون افزایش یافته و حتا سخن از جنگ می رود.

پس از خروج ایالات متحده از توافق هسته ای، سایر دول امضا کنندۀ این توافق، بر بقای آن تاکید داشته اند.

اما با وجود پافشاری سایر امضا کنندگان برجام برای حفظ این توافق بین المللی، به نظر می رسد که مقامات ایرانی در تنگنا قرار گرفته اند و گزینه های زیادی برای مانور در اختیار ندارند.

پس از خروج امریکا از برجام، اقتصادی ایران در حالت بد قرار گرفته و ارزش واحد پولی آن کشور هم در مقابل ارز های خارجی به خصوص دالر امریکایی کاهش قابل ملاحظه یافته است؛ اعتراضات مردمی در سراسر ایران رو به افزایش است، وضعیتی به باور شماری از کارشناسان ایران، مقامات جمهوری اسلامی را تحت "فشار بی سابقه" قرار داده است.

در مورد جدال های لفظی میان رهبران ایالات متحده و ایران و در نهایت سرنوشت توافق هسته ای ایران، خالد مفتون مصاحبه ای را با علی رضا نوری زاده، رئیس مرکز مطالعات ایران و عرب مستقر در لندن، انجام داده و نخست از وی در مورد احتمال رویارویی نظامی میان واشنگتن و تهران پرسیده است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:08:16 0:00

  • 16x9 Image

    خالد مفتون - واشنگتن

    خالد مفتون، به عنوان تهیه کننده گزارش های تحلیلی و گوینده خبر، کارش را از ابتدای سال ۲۰۱۴ در رادیو صدای امریکا در واشنگتن آغاز کرد. خالد پیشتر از این، حدود ۱۰ سال در رسانه های بین المللی مختلف به شمول خبرگزاری آلمان درکابل و رادیو آزادی در پراگ کار کرده بود. خالد مفتون سند لیسانس حقوق و علوم سیاسی را از دانشگاه کابل دریافت کرده و سند ماستری را در رشته مدیریت عامه از انستیتوت مطالعات بین المللی مونتری کالیفرینای امریکا کسب کرده است.

XS
SM
MD
LG