لینک های دسترسی

Breaking News

انتقاد قانونگذار عراقی از سفر رئیس جمهور ترمپ به عراق


دونالدترمپ و همسرش میلانیا ترمپ حین ملاقات با سربازان امریکایی در عراق

صباح السعیدی، رهبر یکی از دو جناح عمدۀ پارلمان عراق، سفر از قبل اعلام ناشده یی دونالدترمپ، رئیس جمهور امریکا را به بغداد تقبیح کرد و آن را "یک نقض آشکار حاکمیت ملی عراق" عنوان کرد.

آقای السعیدی می گوید که خواهان یک نشست اضطراری پارلمان کشورش خواهد شد تا در مورد سفر شام چهارشنبۀ آقای ترمپ بحث کند.

السعیدی گفت "اشغال عراق پایان یافته است" و رئیس جمهور ترمپ نباید اجازه داشته باشد به گونه یی به عراق بیاید که "گویا عراق یک ایالت امریکا" است.

دونالدترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده در زمان اقامتش در غرب بغداد که تقریباً سه و نیم ساعت طول کشید، با صدراعظم و مقامات عراقی ملاقات نکرده است.

سارا هکبی سندرز، سخنگوی قصرسفید عصر چهارشنبه در واشنگتن گفت که رئیس جمهور امریکا به خاطر "نگرانی های امنیتی و کوتاهی زمان" با صدراعظم عراق دیدار نکرده است.

خانم سندرز اما گفت که عادل عبدالمهدی، صدراعظم عراق، دعوت رئیس جمهور ترمپ را به خاطر سفر سال آینده به واشنگتن پذیرفته است.

به گفتۀ سخنگوی قصرسفید در دیدار رئیس جمهور با فرماندهان نظامی امریکایی در عراق "جنرال ها و دونالدترمپ روی یک برنامۀ قوی صحبت کردند که به امریکا اجازه می دهد راهکار مان را برای پیروزی نهایی {در برابر گروه داعش} ادامه دهیم. مردم نتایج آن را در کوتاه مدت خواهند دید.

رئیس جمهور ترمپ گفت که بیشتر از خودش، نگران گروه همراهش در این سفر بوده است.
رئیس جمهور ترمپ گفت که بیشتر از خودش، نگران گروه همراهش در این سفر بوده است.

رئیس جمهور ترمپ که به خاطر عدم ملاقات با نظامیان امریکایی در دو سال ریاست جمهوری اش در کشور های شرق میانه، با انتقادات برخی از نظامیان امریکایی مواجه شده است، در بغداد به خبرنگاران گفت "نگرانی های امنیتی" باعث تاخیر سفرش به شرق میانه شده بود.

رئیس جمهور ترمپ به خبرنگاران گفت "جای تاسف است که ایالات متحده در شرق میانه حضور دارد و سفر وی هنوز هم به خاطر مشکلات امنیتی باید اعلام ناشده می بود."

دونالدترمپ گفت که حین سفر بیشتر نگران افرادی بود که او را همرایی می کردند تا خودش.

دونالدترمپ که در صحبت با سربازان امریکایی از تصمیمش برای خروج از سوریه دفاع کرد گفت که به خاطر دست آورد های نظامی که در برابر گروه جنگجوی {داعش} داشتیم، سربازان ما می توانند به خانه برگردند.

رئیس جمهور ترمپ گفت که ماموریت ایالات متحده در سوریه، اعمار یک کشور نبود بلکه راندن داعش از پایگاه آن گروه بود. آقای ترمپ افزود که سایر کشور های ثروتمند باید این بار را بر دوش خود بکشند.

آقای ترمپ تصریح کرد که حضور امریکا در سوریه هرگز "برای همیشه" نبود و ترکیه توافق کرده است که بقایای جنگجویان گروه داعش را در سوریه از بین می برد.

XS
SM
MD
LG