لینک های دسترسی

Breaking News

العبادی: اگر تندروان داعش تسلیم نشوند، کشته می شوند


مقامات عراقی می گویند که جنگ کوچه به کوچه در شهر موصل بر ضد تندروان داعش جریان دارد
مقامات عراقی می گویند که جنگ کوچه به کوچه در شهر موصل بر ضد تندروان داعش جریان دارد

از دست دادن شهر موصل ضربۀ بزرگی به این گروه تندرو و رهبر آن ابوبکر البغدادی، خواهد بود. اما تصرف کامل شهر موصل، زمانگیر خواهد بود و قوای عراق با حملات انتحاری و سایر تهدید ها مواجه خواهند بود.

در حال حاضر، قوای عراق در تلاش تصرف پل آهنینی است که شهر نو در شرق را با شهر کهنه در غرب موصل وصل می‌کند. تندروان داعش که اکنون در غرب موصل محاصره اند، آخرین توان شان را در این جنگ به کار می گیرند.

یک سخنگوی واحد واکنش سریع وزارت داخلۀ عراق گفته است که نیرو های عراقی به سمت این پل فولادی در حرکت اند و تلاش می کنند تا تندروان داعش در منطقه پاکسازی شوند.

خبرنگاران از وقوع درگیری های شدید در اطراف موزیم شهر موصل گزارش دادند، محلی که یک انتحاری کنندۀ داعش موتر مملو از مواد انفجاری خود را در نزدیکی موزیم انفجار داد.

عملیات تهاجمی قوای عراقی که در ۱۷ ماه اکتوبر ۲۰۱۶ آغاز گردید، حال بسیار شدت یافته و جنگ کوچه به کوچه جریان دارد.

در همین حال، حیدر العبادی، صدراعظم عراق، گفته است که داعش هر روز در این منطقه تحت محاصرۀ بیشتر قرار می گیرد و روز های آخر خود را در موصل سپری می کند.

آقای العبادی به تندروان داعش هشدار داد تا خود را تسلیم کنند، در غیر آن، کشته خواهند شد. با آنهم، صدراعظم عراق گفت که برخورد حکومت با خانواده های تندوران داعش، منصفانه خواهد بود.

آقای العبادی گفت "بگذارید واضح کنم که ما از خانواده های داعش که غیر نظامی اند، حراست می کنیم، اما دهشت افگنان را مجازات خواهیم کرد. ولی اگر آنان تسلیم شوند، عدالت بالای شان تطبیق می گردد".

آقای العبادی بار دیگر تاکید کرد که تندروان داعش در تنگناه گیر مانده اند و اگر تسلیم نشوند، کشته خواهند شد.

در حالیکه در گیری های شدید در شهر موصل ادامه دارد، تندروان داعش منازل رهایشی را بم گذاری کرده اند و قوای حکومتی از روی ناگزیری در میان غیر نظامیان در گیر جنگ اند.

در حال حاضر، حدود ۶۰۰ هزار غیر نظامی در ساحاتی که تحت کنترول داعش قرار دارد، گیر مانده اند.

در عملیات تهاجمی شهر موصل، ایالات متحده به قوای عراقی حمایت هوایی و توپ خانه فراهم می کند. اما قوای نظامی عراق گفته است که به خاطر جلوگیری از تلفات غیرنظامیان، از حملات هوایی و توپ خانه استفاده نمی کند.

قرار است هفتۀ آینده صدراعظم عراق با دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده ملاقات کند و جنگ عراق، موضوع اصلی مطرح بحث رهبران دو کشور خواهد بود.

XS
SM
MD
LG