لینک های دسترسی

Breaking News

سپاه پاسداران: زیر فشار اقتصادی با امریکا مذاکره نمی‌کنیم


فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران گفته است که مذاکره با امریکا زیر فشار اقتصادی، تن به ذلت دادن است
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران گفته است که مذاکره با امریکا زیر فشار اقتصادی، تن به ذلت دادن است

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفته است که غرب به ویژه ایالات متحدۀ امریکا می‌خواهد با اعمال فشار اقتصادی، حکومت ایران را به مذاکره وادار کند.

قاسم سلیمانی به خبرگزاری فارس ایران گفت " این مذاکره مصداق تسلیمی است، اما مردم ما هوشیار و معتقدند مذاکره در شرایط کنونی با دشمن، تسلیم شدن محض است و قطعاً تن به این ذلت نمی‌دهیم."

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا، در ماه می ۲۰۱۸ خروج امریکا را از توافق هسته‌ای ایران اعلام کرد و سپس تحریم‌های اقتصادی را در دو مرحله بر رژیم تهران وضع کرد، تعزیراتی که اقتصادی ایران را با رکود مواجه کرده است. در تازه ترین مورد تحریم‌ها، واشنگتن معافیت عمده‌ترین مشتریان نفت ایران را لغو کرد.

ایالات متحده می‌گوید که جمهوری اسلامی ایران، بزرگترین دولت حامی تروریزم و عامل بی‌ثباتی در شرق میانه است و برنامه راکت‌های بالستیکی خود را برخلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد دنبال کرده و ادامه می دهد.واشنگتن گفته است که فشار حد اعظمی بر ایران تا زمانی ادامه خواهد یافت که رژیم آن کشور رفتار خود را تغییر دهد و به مذاکره با غرب راضی شود.

تحریم‌های ایالات متحده، حکومت ایران را با بحران شدید اقتصادی روبرو کرده است و ریال، واحد پولی آن کشور، همواره ارزش خود را در برابر اسعار خارجی به خصوص دالر امریکایی، از دست می‌دهد که بخش زیاد آن به کسر بیلانس تجارت آن کشور نسبت داده شده است.

افزون بر این، صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که نرخ تورم در ایران تا ۴۰ درصد افزایش یافته می‎تواند. این نهاد مالی جهانی گفته است که اقتصاد ایران سال گذشته ۳.۹ درصد رکود داشت و انتظار می‌رود که در سال ۲۰۱۹ نیز شش درصد افت داشته باشد.

XS
SM
MD
LG