لینک های دسترسی

Breaking News

آیا کروناویروس در نیوزیلند به کلی محو شد؟


آخرین بیمار مبتلا به کووید۱۹ در نیوزیلند که در یک شفاخانه در مرکز آن کشور بستری بود درمان شده و در پنج روز گذشته هیچ واقعۀ مثبت این بیماری در آن کشور ثبت نشده است.

اشلی بلومفیلد، وزیر صحت نیوزیلند روز چهارشنبه ۲۷ می (هفتم جوزا) ضمن بیان این مطلب به خبرنگاران گفت که دیگر هیچ بیمار مبتلا به کروناویروس در شفاخانه‌های آن کشور بستری نیست.

با اینحال، به گفتۀ آقای بلومفیلد هم اکنون ۲۱ واقعۀ فعال این بیماری در میان جمعیت ۴.۸ میلیونی نیوزیلند وجود دارد، اما این ۲۱ نفر ضرورت به بستر شدن در شفاخانه را نداشتند و اکنون در خانه‌های شان قرنطین اند.

از آغاز همه‌گیری کروناویروس تا کنون ۱۵۰۴ واقعۀ مثبت این بیماری در نیوزیلند ثبت شده است که از آن جمله ۲۱ بیمار جان باخته اند.

جسیندا اردرن، صدر اعظم نیوزیلند نیز روز چهارشنبه در صحبت زنده از طریق فیسبوک گفت: "در وضعیت بسیار خوب قرار داریم و پیشرفت خوبی داشته‌ایم".

مقام‌ها در نیوزیلند در اواخر ماه مارچ برای یک ماه انسداد و قیود گشت و گذار را در سرتاسر آن کشور نافذ کردند و تمام مرزهای خود را بستند. مقام‌ها همچنان آزمایش افراد مشکوک به ابتلا به کووید۱۹ را افزایش داده و نیز تماس‌های بیماران را با دیگر افراد پیگیری کردند.

با کاهش واقعات کووید۱۹، قیودات تدریجاً رفع شده است، اما هنوز هم مردم اجازه ندارند که تجمعات بیشتر از ده نفر را شکل دهند.

خانم اردرن به مردم کشورش گفت که تلاش جریان دارد تا رفت و آمد میان نیوزیلند و آسترالیا از سرگرفته شود، زیرا به گفتۀ وی چنین اقدام برای تقویت اقتصاد دو کشور بسیار ضروری است.

در سال ۲۰۱۸، نیوزیلند پرجاذبه ترین مقصد برای گردشگران آسترالیایی بود.

XS
SM
MD
LG