لینک های دسترسی

Breaking News

آیا تمدید ۱۰ سالۀ تعزیرات امریکا بالای ایران مؤجه است؟


در پهلوی حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهور اسلامی، نیز هشدار به اقدام تلافی جویانه داده است.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، هنگام ارائه لایحه بودجۀ سال ۱۳۹۶ به مجلس آن کشور، تمدید تعزیرات ۱۰ ساله امریکا بر ایران را نقض توافق هسته ای موسوم به برجام دانست.

سنای ایالات متحده پنجشنبۀ گذشته تمدید قانون تعزیرات ۱۰ ساله علیه ايران را به اتفاق آرا به تصویب رساند.

یک سخنگوی قصر سفید روز جمعه گفت که بارک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده، این مصوبه را توشیح خواهد کرد، زیرا به گفتۀ وی، چنین اقدام در تناقض با توافق هسته ای ایران نیست.

خالد مفتون در مورد مصاحبه ای را با محمد برقعی، تحلیلگر مسایل بین المللی مستقر در ایالات متحده، انجام داده و نخست از وی در مورد موجه بودن تمدید این قانون پرسیده است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00
  • 16x9 Image

    خالد مفتون - واشنگتن

    خالد مفتون، به عنوان تهیه کننده گزارش های تحلیلی و گوینده خبر، کارش را از ابتدای سال ۲۰۱۴ در رادیو صدای امریکا در واشنگتن آغاز کرد. خالد پیشتر از این، حدود ۱۰ سال در رسانه های بین المللی مختلف به شمول خبرگزاری آلمان درکابل و رادیو آزادی در پراگ کار کرده بود. خالد مفتون سند لیسانس حقوق و علوم سیاسی را از دانشگاه کابل دریافت کرده و سند ماستری را در رشته مدیریت عامه از انستیتوت مطالعات بین المللی مونتری کالیفرینای امریکا کسب کرده است.

XS
SM
MD
LG