لینک های دسترسی

Breaking News

ایساف:در حمله راکتی به زندان پروان ۲۶زندانی زخمی شدند


زندان پروان (ارشیف)

نیروهای ایساف به رهبری ناتو میگویند که از اثر پرتاب راکت از سوی مخالفین مسلح دولت به زندان پروان یک تن کشته و26 تن زخمی شده اند.

یک سخنگوی نیروهای ایساف به صدای امریکا گفت که در اثر حمله غیر مستقیم مخالفین مسلح به شب پنجشنبه به این زندان یک زندانی کشته شده است.

این سخنگوی ایساف افزود که در نتیجه این حمله به نیروهای ایساف وافغان صدمه یی وارد نشده است.

او گفت که به شمول طالبان زندانی ودیگر گروه های شورشی زندانی در این زندان 26 تن زندانیان زخمی شده اند.

ایساف میگوید که زندانی های که دراثر این راکت زخم شدید برداشته اند به شفاخانه نظامی ناتو انتقال داده شده اند.

اما وحید الله صدیقی سخنگوی والی پروان در مصاحبه با صدای امریکا،زخمی شدن 20 تن از زندانیان زندان بگرام را تایید نموده است.

او افزود که مخالفین مسلح دولت از مربوطات ولسوالی قره باغ ولایت کابل به این زندان راکت پرتاب نموده اند که نزدیک به میدان هوایی بگرام در محل بودوباش زندانیان اصابت نموده است.

صدیقی،گفت که این زندان بعضا مورد اصابت راکت از مربوطات ولایت پروان قرار میگیرد وهم چنان از بعضی از مناطق ولایت کاپیسا وولسوالی قره باغ ولایت کابل نیز مورد حمله قرار میگیرد.

او افزود که برای جلوگیری حمله به میدان هوایی بگرام اقداماتی صورت گرفته اما باز هم این حادثه رخداد داده است.

صدیقی گفت که این موضوع در صدر آجندای مقام ولایت پروان قرار دارد وبرای تامین امنیت وجلوگیری از حملات به این زندان با مقامهای ولایت کابل وکاپیسا دراین مورد نشستی خواهند داشت واقدامات جدی تری گرفته خواهد شد.

مسوولیت زندان بگرام که اکنون به نام زندان پروان یاد میشود در اوایل سال جاری میلادی از نیروهای خارجی به نیروهای افغان واگذار گردید.

دراین زندان آن زندانیانی که توسط نیروهای خارجی وافغان به جرم همکاری با مخالفین مسلح دولت افغانستان بازداشت گردیده اند،نگهداری میگردند.

XS
SM
MD
LG