لینک های دسترسی

Breaking News

اعضای القاعده و داعش در کنر کشته شدند


مقام‌های حکومت افغانستان می‌گویند که در عملیات نیروهای افغان و حملات هوایی نیروهای مأموریت حمایت قاطع در ولسوالی‌های "سوکی" و "وته‌پور" ولایت کنر، ۱۰ جنگجوی داعش و ۴ عضو شبکه القاعده کشته شدند.

فرماندهی نیروهای اردوی ملی در زون شرق افغانستان با نشر خبرنامه‌ای گفته است که نیروهای افغان در جریان ۲۴ ساعت گذشته در مناطق کوهستانی ولسوالی سوکی ولایت کنر، عملیاتی را زیر نام "عملیات نمبر هشت قهر سیلاب" بر علیه گروه داعش موسوم به دولت اسلامی راه‌اندازی کرده اند که در آن ده عضو جنگجوی داعش کشته و سه تن آنان مجروح شدند.

فریدالله دهقان، سخنگوی فرماندهی امنیه کنر گفت که عملیات مشترک نیروهای افغان در دره "دیوه گل" ولسوالی سوکی این ولایت جریان دارد و تا اکنون نیروهای دولتی تعدادی زیادی از قریه‌ها را تصرف کرده اند.

آقای دهقان گفت که ساحاتی محدود خارج از کنترول دولت باقی مانده و با تصفیه کامل دره دیوه گل، این ساحات نیز از سوی نیروهای افغان تصرف خواهد شد.

از سوی دیگر فرماندهی نیروهای اردوی ملی در زون شرق افغانستان با نشر خبرنامه‌ای دیگر گفته اند که روز گذشته، در حمله هوایی طیاره‌های بی‌سرنشین نیروهای مأموریت حمایت قاطع در مربوطات ولایت کنر، چهار جنگجوی شبکه القاعده کشته شدند.

بربنیاد این خبرنامه، حبیب الله الرحمان مشهور به ملک، سید آجان، نعمت الله و ملاجان در میان کشته شده‌ها است.

غنی مصمم، سخنگوی والی کنر این رویداد را تائید کرده است.

تا اکنون شبکه القاعده و گروه داعش در مورد این دو رویداد و تلفات آن چیزی نگفته اند.

XS
SM
MD
LG