لینک های دسترسی

Breaking News

حمایت قاطع: امیر داعش برای ولایت کنر در حمله هوایی کشته شد


امیر داعش، عبدالرحمان در دره پیچ کنر کشته شده است

نیروهای مأموریت حمایت قاطع در افغانستان (ناتو) تأیید کرد که عبدالرحمان، رهبر ولایتی داعش با سه تن از همراهانش در کنر کشته شده است.

مأموریت حمایت قاطع در افغانستان روز یکشنبه با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد که عبدالرحمان، رهبر ولایتی داعش در کنر، در یک حملۀ هوایی نیروهای امریکایی و افغان از پا در آمده است.

بر بنیاد خبرنامه، این حمله هوایی به تاریخ دهم اگست سال روان میلادی، در درۀ پیچ کنر انجام شد که برعلاوۀ عبدالرحمان، سه تن از اعضای ارشد گروه داعش نیز کشته شده اند.

جنرال جان نیکولسن، فرمانده عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان گفته است "کشته‌شدن عبدالرحمان، ضربه‌ای دیگر به رهبری داعش است".

جنرال نیکولسن، تأکید کرده است که هیچ پناهگاهی امنی در افغانستان برای داعش وجود ندارد.

فرمانده عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان هشدار داده است که آنها (داعش) را در هر جایی "شکار" می‌کنند تا زمانی که تهدیدی برای مردم افغانستان و منطقه نباشند.

بر اساس معلومات، نیروهای امریکایی در افغانستان، عبدالرحمان، برعلاوۀ رهبری ولایتی داعش، نامزد اصلی به جای ابوسعید، رهبر داعش در افغانستان بود.

ابو سعید، امیر گروه دولت اسلامی - خراسان در افغانستان، به تاریخ یازدهم جولای ۲۰۱۷ در ولایت کنر، در حملۀ هوایی قوای ناتو کشته شد.

عبدالرحمان،چهارمین رهبر گروه داعش است که در یک سال گذشته توسط قوای ناتو در افغانستان کشته می‌شود.

پیش از این، جنرال نیکولسن هشدار داده بود که اگر گروه داعش امیر چهارم خویش را انتخاب کند، او نیز کشته خواهد شد.

ناتو تأکید کرده است که آنان و نیروهای افغان، فشارهای شان را بر داعش در سال روان میلادی ادامه خواهند داد تا پلان‌های شان را خنثی سازند.

XS
SM
MD
LG