لینک های دسترسی

Breaking News

داعش ده مُدرس یک مدرسه در ننگرهار را ربود


مقامات گفته اند که صبح امروز افراد وابسته به داعش بر یک مدرسه دینی در ولسوالی ده بالای ننگرهار هجوم بردند

مقامات در ننگرهار می‌گویند که داعش با حمله بر یک مدرسه در ولسوالی ده بالا مدرسین و طالبان آن مدرسه را با خود برده اند.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به صدای امریکا گفت، شمار ربوده‌شدگان به ده تن می‌رسد.

در همین حال، حاجی ساز ولی، ولسوال ده بالای ولایت ننگرهار به صدای امریکا گفت، گروهی از افراد داعش ساعت ۹:۳۰ صبح امروز بالای مدرسه دینی موسوم به "شپوله" حمله کرده، علما و حافظانی را که در آن مدرسه تدریس می‌کردند، با خود برده اند.

او گفت داعش این افراد را به منطقه نرۍ اوبه مربوط به آن ولسوالی، به گروگان برده؛ ولی به سایر طلبه‌های مدرسه آسیب نرسانده است.

ولسوال ده‌ بالا گفت "دو نفر باقی مانده و سایر افراد را با خود برده اند، نمی‌دانم در مدرسه چند تن استاد می‌باشد؟ به شاگردان چیزی نگفته اند، پولیس محلی رودات بالای آنها فیر کرده اند؛ ولی مقاومت نکرده اند و مردم را از نزد ایشان برده اند".

حاجی ساز ولی اما افزود، تلاش‌های برای رهایی گروگانان آغاز شده است؛ ولی هنوز به رهایی آنان قادر نشده اند. به گفتۀ وی، موتری که معلمان توسط آن ربوده شده، به دست پولیس افتاده است.

ولسوال ده بالا گفت، در صورتی که سران قومی برای رهایی معلمان تلاش کنند، رهایی آنها ممکن است؛ ولی در غیر آن رهایی آنان از چنگ داعش دشوار خواهد بود.

باشنده‌گان ولسوالی ده بالا نیز تائید کرده اند که افراد داعش بالای مدرسه "شپوله" هجوم برده و بیش از ده معلم آن مدرسه را به جای نامعلومی منتقل کرده اند.

عبید باشنده منطقه یاغی بند ولسوالی ده بالا به صدای امریکا گفت که ساعت نه صبح روز یکشنبه یک گروه شش نفری داعش وارد مدرسه شپوله شدند و دوازده معلم را توسط یک موتر نوع سوزکی ربودند.

این باشندۀ محل افزود، افراد مسلح داعش؛ با آنکه با پوستۀ مستقر در محل برای مدت کوتاهی درگیر شدند؛ اما به شاگردان و تعمیر مدرسه آسیب نرسانده اند.

او افزود "به شاگردان چیزی نگفته اند، شش نفر آمده بودند، در موتر سوزکی آنها را بردند، سلاح پیش شان بود".

ولی یکی دیگر از باشندگان ولسوالی ده بالا، به شرط فاش نشدن نامش، شمار افراد مهاجم داعش را سه تن خواند.

او گفت، داعش شماری از شاگردان مدرسه را نیز تلاشی کرده، موبایل و سایر اجناس آنها را با خود بردند.

ریاست معارف ننگرهار صحبت در این مورد را هنوز قبل از وقت خواند.

افراد وابسته به گروه داعش نیز رسماً در این مورد به رسانه‌ها چیزی نگفته اند.

XS
SM
MD
LG