لینک های دسترسی

Breaking News

داعش به هوادارانش: در ماه رمضان حملات را انجام دهید


گروه داعش از تمام هوادارانش در سرتاسر جهان خواسته است حملات خود را در جریان ماه رمضان در کشور های مختلف منجمله ایالات متحده انجام دهند.

یک فردی که ادعا می کند سخنگوی آن گروه است، در یک نوار صوتی در شبکۀ تیلگرام، این پیشنهاد گروه داعش را بیان کرده است.

کشور های که در پیام از آن به عنوان اهداف حملات نام برده شده، ایالات متحدۀ امریکا، روسیه، آسترالیا، ایران، عراق، سوریه، فلیپین و هم سرتاسر اروپا می باشد.

گروه دولت اسلامی مسوولیت حملۀ دوگانه هفتۀ گذشته در تهران را به عهده گرفت که در آن کم از کم ۱۲ تن کشته شدند.

سخنگوی داعش در نوار صوتی خواهان حملات بیشتر در ایران شده گفته است که آن کشور "ضعیف تر از تار عنکبوت است."

گروه داعش در حالی خواهان انجام حملات بر ایالات متحده شده است که دونالدترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که به زودی نشست ویژه ای را برای بیان "موفقیت های شگرف" در مبارزه علیه گروه داعش برگزار می کند.

آقای ترمپ با اشاره به اینکه موفقیت‌های محسوسی در مبارزه با داعش صورت گرفته گفت که ظرف دو هفته آینده به اطلاع خبرنگاران خواهد رسید.

این درحالیست که پنتاگون ماه گذشته، برنامۀ تازۀ مبارزه علیه گروه داعش را اعلام کرد و در آن بر محاصره و تسلیمی اعضای به ویژۀ خارجی آن گروه تاکید ورزید.

وزارت دفاع امریکا به این باور است که با تسلیم شدن اعضای گروه داعش در مناطق مختلف سوریه و عراق، جلو ورود جنگجویان خارجی آن گروه به کشور های مختلف منجمله ایالات متحده گرفته خواهد شد.

این درحالیست که جنگجویان گروه داعش مصروف جنگ و دفاع شدید در موصل عراق و رقۀ سوریه اند.

کارشناسان امور مبارزه با دهشت افگنی، از ترویج "خشونت توسط جنگجویان خارجی" گروه داعش ابراز نگرانی کرده می گویند که احتمال دارد با برگشت به کشور هایشان، به حملات مختلفی دست بزنند.

گروه داعش به گونۀ سنتی هواداران و اعضای آن گروه را برای انجام حملات در ماه رمضان بسیج کرده است.

XS
SM
MD
LG