لینک های دسترسی

Breaking News

نتانیاهو: فیصله نامۀ شورای امنیت "شرم آور" است


صدراعظم اسرائیل همچنین گفته است که فیصله نامۀ شورای امنیت را نا دیده می گیرد

بینامین نتانیاهو، صدراعظم اسرائیل، روز یکشنبه گفت که شورای امنیت سازمان ملل متحد جای نیست که از طریق آن مشکل شهرک سازی در کرانۀ غربی و شرق بیت المقدس را حل کرد.

اظهارات تُند آقای نتانیاهو پس از آن صورت گرفت که امریکا در رای گیری اعضای شورای امنیت مبنی بر محکومیت توسعهء شهرک های اسرائیل در بیت المقدس، رای ممتنع داد.

بر اساس این فیصله نامه، شهرک‌سازی های اسرائیل در اراضی فلسطینی ها فاقد اعتبار حقوقی است و خواهان توقف آن شده است.

آقای نتانیاهو به اعضای کابینه اش گفت که فیصله نامۀ ملل متحد "از روی بی پروایی" تصویب شده است.

صدراعظم اسرائیل همچنین گفته است که انتظار دارد تا با "دوست اش" (دونالد ترمپ) در ادارۀ جدید ایالات متحده که به تاریخ بیستم جنوری ۲۰۱۷ روی کار میاید، کار کند.

همکاری با سازمان ملل

نتانیاهو که از فیصله نامۀ شورای امنیت خشمگین شده است، به حکومت اش همچنان دستور داده تا تمویل پنج ادارۀ ملل متحد را متوقف کند.

آقای نتانیاهو همچنین گفت که به وزارت خارجۀ اسرائیل هدایت داده است تا در ظرف یک ماه همه تعاملات اسرائیل را با ملل متحد مورد ارزیابی قرار بدهد. تمویل مالی اسرائیل به ملل متحد و حضور نمایندۀ این سازمان در قلمرو اسرائیل نیز شامل این بررسی می باشد.

آقای نتانیاهو بارک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده، را نیز مورد انتقاد قرار داد و ادعا کرد که "تصمیم اوباما نه تنها ما را در راستای صلح کمک نمی کند، بلکه مانع صلح" می گردد.

اسرائیل از چندین دهه به این سو در قلمرو فلسطینان دست به شهرک سازی برای یهودیان زده است، اقدامی که از سوی بسیاری از کشور ها غیر قانونی خوانده شده است.

XS
SM
MD
LG