لینک های دسترسی

Breaking News

وزیر خارجهٔ اسراییل: در مقابل تروریزم ایران نباید خاموش نشست 


یک روز پس از حملهٔ مرگبار بر یک کشتی یک میلیاردر اسراییلی در بحر هند که در آن دو نفر کشته شدند، اسراییل ایران را "صادر کنندهٔ تروریزم" خواند و خواهان اقدام بین المللی علیه این کشور شد.

تا اکنون مسوولیت حملهٔ که گمان می‌رود که توسط طیارهٔ بی سرنشین انجام شده باشد را هیچ گروهی بر عهده نگرفته است.

یایر لپید، وزیر خارجهٔ اسراییل به دپلومات‌های این کشور در امریکا، بریتانیا و ملل متحد دستور داده است تا ملل متحد را برای اقدام علیه ایران قناعت بدهند.

آقای لپید گفت: "ما نباید در مقابل تروریزم خاموش بمانیم... ایران تنها مشکل اسراییل نیست بلکه صادر کنندهٔ ترویزم، ویرانگی و بی ثباتی است که همهٔ‌ ما را صدمه می‌زند."

شبکه تلویزیونی العالم ایران که به زبان عربی نشرات دارد به نقل از منابع آگاه منطقوی گزارش داده که گفته اند این حمله "پاسخی به حملهٔ اخیر اسراییل بود" که یک میدان هوایی را در مرکز سوریه هدف قرار داد.

در این حال، یک مقام امریکایی به نیویارک تایمز گفته است که تحقیق کنندگان امریکایی وارد کشتی شده اند تا این حمله را بررسی کنند.

مقامات اسراییل در اوایل ماه جولای نیز از حمله‌ای بر یک کشتی دیگر اسراییل در بحر هند خبر داده بودند. آن حمله گفته شده بود که توسط "سلاح نا شناخته" انجام شده و تلفات جانی و خسارات مالی جدی را در قبال نداشت.

XS
SM
MD
LG