لینک های دسترسی

Breaking News

اقدامات تازۀ اسرائیل در نخستین ایام ریاست جمهوری ترمپ


شاروالی بیت المقدس امروز اعلام داشت که پلان اعمار ۵۶۶ مسکونۀ جدید برای یهودیان در بیت المقدس شرقی را از سر میگیرد. پلان اعمار این مسکونه ها در مناطق فلسطینی، که چندی پیش معطل قرار داده شده بود، با روی کار آمدن دونالد ترمپ به حیث رئیس جمهور جدید امریکا، حال دوباره روی دست گرفته میشود.

هنوز روشن نیست که این کار، ضرورت به تأیید دوباره خواهد داشت یا کار های ساختمانی مسکونه ها، بلافاصله آغاز خواهد یافت.

حکومت قبلی ایالات متحده تحت زعامت بارک أوباما، مخالف اعمار مسکونه های یهود نشین در مناطق اشغالی بود، و این موضوع، چندین بار تنش هایی را بین واشنگتن و تل ابیب نیز به وجود آورده بود.

دونالد ترمپ، در جریان مبارزات انتخاباتی اش به تأکید گفته بود که از اسرائیل، بدون قید و شرط حمایت خواهد کرد. اکنون که حدود دو روز از تحلیف ترمپ منحیث رئیس جمهور جدید امریکا میگذرد، اسرائیل پلان اعمار مسکونه ها را که در روز های اخیر ریاست جمهوری أوباما توقف داده بود، از سر میگیرد.

همچنان معاون شاروالی بیت المقدس گفت که توقع دارد تا پایان سال، پلان اعمار ۱۱۰۰۰ مسکونۀ جدید نیز به تصویب برسد. اعمار این گونه مسکونه ها، از دیدگاه جامعۀ بین المللی نیز غیرقانونی خوانده میشود.

پیام به مردم ایران

صدراعظم اسرائیل در یک پیام آشتی جویانه خطاب به مردم ایران گفته است که اسرائیل دشمن آنان نه، بلکه دوست آنهاست.

بنیامین نتنیاهو، در یک پیام ویدیویی که دیروز شنبه در صفحۀ فیسبوکش به نشر رسید، پیام خود را به زبان انگلیسی به مردم ایران بیان کرد و در عین حال، پیام ویدویی اش، زیرنویس فارسی نیز داشت.

آقای نتنیاهو در این ویدیو میگوید که به زودی با رئیس جمهور ترمپ روی این نکته بحث خواهد کرد که چگونه با تهدید رژیم ایران رسیدگی کند، اما او حساب رژیم ایران را از حساب مردم آن کشور، جدا خواند.

نتنیاهو گفت که ایرانیان فرهنگ و تاریخ پرباری دارند، اما متأسفانه حال در گیر یک استبداد مذهبی افتاده اند.

بنیامین نتنیاهو صدراعظم اسرائیل امروز ضمن تبریک گفتن به دونالد ترمپ به خاطر آغاز دورۀ ریاست جمهوری اش، از بیانات او راجع به مبارزه با تروریزم اسلام افراطی، نیز استقبال نمود.

XS
SM
MD
LG