لینک های دسترسی

Breaking News

قطع کمک امریکا، پنج میلیون مهاجر فلسطینی را متاثر می‌کند - UN


مهاجرین فلسطینی در کمپ یرموک - در نزدیکی دمشق، سوریه

کمیشنری ملل متحد در امور مهاجرین فلسطینی، از باعث انتقاد ها از جانب اسرائیل و تهدید ها ازسوی ایالات متحده برای کاهش امداد، در وضعیت نامناسبی قرار گرفته است.

بنیامین نتنیاهو، صدراعظم اسرائیل به روز یکشنبه گفت که او با انتقاد رئیس جمهور ترمپ از این اداره، موافق است. اما یک سخنگوی این کمیشنری به صدای امریکا گفت که این امر پیامدهای وخیم را برای پنج میلیون مهاجر فلسطینی به همراه خواهد داشت.

فلسطینی ها به شدت در برابر به رسمیت شناختن بیت المقدس از سوی رئیس جمهور دونالد ترمپ به عنوان پایتخت اسرائیل، واکنش نشان دادند و گفتند این تصمیم واضح ساخت که واشنگتن در هر گونه مذاکرات صلح احتمالی میان اسرائیل و فلسطین، نمیتواند یک میانجی صادق باشد.

طوریکه سفیر ایالات متحده در سازمان ملل میگوید - در صورتی که فلسطینی ها به میز مذاکره بازنگردند، رئیس جمهور ترمپ خواستار قطع صدها میلیون دالر کمک های ایالات متحده به آنها شده است.

کریس گنیس، سخنگوی کمیشنری ملل متحد در أمور مهاجرین فلسطینی به صدای امریکا گفت، او میداند که ایالات متحده هنوز تصمیم به کاهش بودجه را نگرفته است، لکن افزود که این حرکت می تواند به پنج میلیون مهاجر در اردن، لبنان، سوریه، کرانه غربی و باریکه غزه صدمه وارد کند.

با این حال، صدراعظم اسرائیل، این سازمان را شدیداً نکوهش کرد. بنیامین نتنیاهو گفت که کمیشنری ملل متحد برای مهاجرین فلسطینی، "مشکل فلسطینیان مهاجر را تشدید میبخشد" و این کمیشنری باید مسدود گردد.

گنیس میگوید که اگر ایالات متحده تمویل خود را قطع کند ، کمشنری ملل متحد برای مهاجرین فلسطینی، کار خود را ادامه خواهد داد ولی حفظ فراهم اوری خدمات در سطح کنونی، دشوار خواهد بود.

XS
SM
MD
LG