لینک های دسترسی

Breaking News

جبار قهرمان نامزد ولسی جرگه کشته شد


مقام‌ها در هلمند تأیید کرده اند که انفجاری حوالی ساعت ۹:۳۰ صبح چهارشنبه (۲۵ میزان) در داخل دفتر انتخاباتی عبدالجبار قهرمان، نامزد ولسی جرگه در لشکرگاه مرکز این ولایت، به وقوع پیوست.

عمر ځواک، سخنگوی والی هلمند، گفت "بدبختانه قهرمان صاحب نیز در این رویداد شهید شده است و چهار تن دیگر زخم برداشته اند".

یک داکتر مؤظف در شفاخانه ایمرجنسی هلمند، به صدای امریکا گفت که دو جسد و هفت زخمی از محل رویداد به این شفاخانه منتقل شده است.

سخنگوی والی هلمند، افزود که آمار دقیق این انفجار و جزئیات چگونگی این رویداد بعداً در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

از سویی هم یک منبع امنیتی که نخواست نامش فاش شود، به صدای امریکا گفت که یک مهاجم انتحاری مواد همراهش را در داخل دفتر انتخاباتی جبار قهرمان، منفجر ساخته است.

به گفتۀ منبع، مهاجم تحت نام حامی جبار قهرمان، به دفتر وی داخل شده بود که در این حمله به شمول این نامزد ولسی جرگه، سه تن کشته و شش تن نیز زخمی شده اند.

طالبان مسؤولیت این حمله را به دوش گرفته اند. قاری یوسف احمدی، یک سخنگوی این گروه در صفحۀ توییترش ادعا کرده است که جبار قهرمان با سه مشاورش کشته و شش محافظ وی زخمی شده اند.

ارگ با نشر خبرنامه‌ای این حمله را نکوهش کرده و از قول رئیس جمهور غنی، گفته است "تروریستان و حامیان آنان با این چنین حملات وحشیانه، نمی‌توانند عزم و باور مردم ما را به خاطر انجام روند انتخابات صلح‌آمیز، ملی و مردم‌سالار، تضعیف نمایند".

این دومین حمله بر دفترهای انتخاباتی در هلمند است. یک هفته قبل، دفتر انتخاباتی صالح محمد اچکزی، هدف حملۀ انتحاری قرار گرفت که آقای اچکزی در آن حمله کشته شد.

عبدالجبار قهرمان، در دورۀ قبل نیز عضو ولسی جرگۀ افغانستان بود و این بار نیز می‌خواست از ولایت هلمند به پارلمان راه یابد.

آقای قهرمان، دو سال قبل، نمایندۀ ویژۀ رئیس جمهور، در هلمند انتخاب شد و مسؤولیت هماهنگی قوای دولتی را به دوش داشت.

XS
SM
MD
LG