لینک های دسترسی

Breaking News

داغ شدن جدال لفظی میان ترمپ و رئیس پیشین اف بی آی


جیمز کومی، رئیس پیشین ادارۀ تحقیقات فدرال یا اف.بی.آی امریکا، که سال گذشته از سوی رئیس جمهور ترمپ از کارش برکنار ساخته شد، گفته است که دونالد ترمپ از نقطه نظر اخلاقی، یک شخص نامناسب برای ریاست جمهوری ایالات متحده میباشد.

آقای کومی در یک مصاحبه با شبکۀ ای.بی.سی. نیوز، که دیشب نشر گردید، افزود که بر مبنای برخی شواهد، رئیس جمهور ترمپ، مانع تطبیق قانون شده است.او برای اثبات ادعا هایش، شواهد مشخص ارایه نکرد، اما دونالد ترمپ را یک شخص کاذب توصیف کرد و گفت که امکان زیاد وجود دارد که روسیه در مورد رئیس جمهور ترمپ، بعضی از معلومات آسیب آور را در اختیار داشته و اینکه روی این معلومات ممکن میان هردو طرف سازشی نیز صورت گرفته باشد.

جیمز کومی این سخنان را در حالی بیان داشت که قرار است یک کتابش نیز به زودی به نشر برسد. در این کتاب در کنار سایر موضوعات، آقای کومی به مداخله روسیه در انتخابات اخیر ریاست جمهوری امریکا و همچنان به سخنان خصوصی خودش با رئیس جمهور ترمپ و موضوع ایمیل های هیلری کلنتن، کاندید سابق حزب دموکرات برای ریاست جمهوری امریکا، اشاره کرده است.

البته مصاحبۀ جیمز کومی، چند ساعت پس از آن صورت گرفت که رئیس جمهور دونالد ترمپ با نشر یک پیام تند در تویترش، رئیس سابق ادارۀ اف.بی.آی را یک شخص بی ثبات معرفی کرد.

ترمپ در این پیام اش، جیمز کومی را یک شخص "زبون، افشاگر، دروغگو" و "بدترین رئیس ادارۀ اف.بی.آی در تاریخ" عنوان کرد.

جیمز کومی در کتاب جدیدش تحت عنوان "وفاداری برتر"، رئیس جمهور ترمپ را در حالی غرق شدن در ادعاهای غیرثابت شدۀ یک محقق بریتانویی تعریف کرده که در سال ٢٠١٦ از سوی کمپاین انتخاباتی هیلری کلتن تمویل میشد.

رئیس سابق ادارۀ اف.بی.آی همچنان نگاشته است که دونالد ترمپ بارها بر او فشار وراد کرده تا دست به اقدام بزند که به نفع آقای ترمپ باشد. اما سخنگوی قصرسفید گفته که این ادعا های آقای کومی "اعتبار ندارد".

قبل از این در سال ٢٠١٦، دونالد ترمپ از تصمیم جیمز کومی، بخاطر از سرگیری تحقیقات در مورد موضوع ایمیل های هیلری کلنتن که در نتیجه میزان محبوبیت خانم کلنتن را درست قبل از انتخابات خدشه دارد ساخت، تمجید کرده بود.

XS
SM
MD
LG