لینک های دسترسی

Breaking News

آواز جان آقا الکوزی برای ابد خاموش شد


جان آقا الکوزی

جان آقا الکوزی یکی از خبرنگاران شناخته شده افغانستان، روز سه شنبه به علت بیماری سرطان درگذشت.

آقای الکوزی از حدود سیزده سال به اینسو در رادیو آزادی و قبل از آن برای مدت چند سال در رادیو و تلویزیون ملی افغانستان به عنوان یک ژورنالیست فعال و مسلکی ایفای وظیفه کرده بود.

جان آقا الکوزی در سال ۱۳۳۶ خورشیدی در ولسوالی رودات ولایت ننگرهار چشم به جهان گشود.

وی پس از فراغت از پوهنځی انجنیری پوهنتون کابل بنابر علاقمندی که به ژورنالیزم داشت، تا آخر عمر در همین مسلک به کار ادامه داد.

آقای الکوزی در جریان کار در رادیو آزادی، بیشتر در اجرای سرویس های خبری سهم می گرفت و پنجشنبه ها از ساعت ۳ الی ۵ بعد از ظهر به وقت کابل برنامۀ در امواج آزادی را با ظریف نظر گرداننده گی می کرد.

تمام ژورنالیستان و کارمندان رادیو آشنای صدای امریکا این ضایعه بزرگ را به خانواده و تمام هم مسلکان ما در رادیوازادی و همه دوستداران آواز اش تسلیت می گویند.

اکبر ایازی ریس بخش آسیای جنوبی و مرکزی صدای امریکا که مدتی زیادی در رادیو آزادی با مرحوم الکوزی همکار بود، ضمن ابراز تسلیت به خانواده مرحوم، دوستان و خبرنگاران، می گوید که وی یک دوست، رفیق و همکار خوب خود را از دست داده است.

آقای ایازی در مصاحبه با سرویس دری رادیو آشنا صدای امریکا گفت که الکوزی در بیرون از کار مسلکی اش نیز یک انسان مهربان، مهمان نواز، انسان دوست و وطندوست بود.

به جریان مکمل این مصاحبه که صفیه حساس انجام داده توجه کنید.

please wait

No media source currently available

0:00 0:04:51 0:00
لینک دانلود

  • 16x9 Image

    صفیه حساس

    صفیه حساس در سال ۲۰۰۲ میلادی از فاکولته ژورنالیزم دانشگاه کابل گواهینامۀ لیسانس را به دست آورد و از آن زمان تا کنون در رسانه های داخلی و خارجی به صفت خبرنگار و گوینده ایفای وظیفه کرده است. او از سال ۲۰۱۳ میلادی به اینسو در بخش دری صدای امریکا کار می کند.

XS
SM
MD
LG