لینک های دسترسی

Breaking News

جو بایدن نامزد انتخابات ریاست‌ جمهوری ۲۰۲۰ امریکا شد


جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری ایالات متحدۀ امریکا با نشر یک نوار ویدیویی، رسما نامزدی اش را در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امریکا اعلام کرد.

خبرگزاری اسوشیتدپرس گزارش داده است که آقای بایدن پنجشنبه (۲۵ اپریل) کارزار خود را برای حضور در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آغاز کرد.

آقای بایدن دو بار در سالهای ۱۹۸۸ و ۲۰۰۸ نامزد انتخابات ریاست جمهوری امریکا شد و هشت سال به عنوان معاون ریاست جمهوری در کنار باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده حضور داشت.

جو بایدن، ۷۶ ساله سابقه‌دار ترین سیاستمداری است که در رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها شرکت کرده و به صف طولانی نامزدان این حزب در انتخابات ۲۰۲۰ پیوسته است.

پس از برنی سندرز، ۷۷ ساله، آقای بایدن از نظر سنی در میان ۱۸ نامزد حزب دموکرات برای احراز کرسی ریاست جمهوری امریکا، در جایگاه دوم قرار دارد.

حدود یک ماه پیش فاکس‌نیوز نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرده بود که براساس آن جو بایدن در میان نامزدان دموکرات بیشترین میزان حمایت را داشت و برنی سندرز، سناتور ایالت ورمانت در جایگاه دوم قرار گرفته بود.

جو بایدن پیشتر از سوی چند زن به "رفتار نامناسب با زنان" متهم شده بود. او اما در بیانیه‌ای گفته بود در کارزارهای انتخاباتی، بسیاری را به آغوش کشیده و بوسیده ولی هرگز فکر نمی‌کند رفتاری نامناسب از او سر زده باشد.

بایدن اضافه کرده بود که اگر با رفتارش باعث رنجش شده، از روی قصد نبوده است و او با احترام به نظرات طرف مقابل توجه خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG