لینک های دسترسی

Breaking News

گروه دولت اسلامی پیلوت اردنی را زنده به آتش کشید


معاذ الکساسبه، پیلوت اردنی

اردن کشته شدن پیلوت اسیر اردنی توسط گروه دولت اسلامی را بعد از آنکه تصاویر ویدویی از سوزاندن او به نشر رسید، تائید کرد.

اما تلویزیون دولتی اردن میگوید که معاذ الکساسبه، در سوم جنوری کشته شده بود.

باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده میگوید، این تصاویر، نشانه دیگری از شرارت و بربریت این گروه تندرو است.

آقای اوباما در واکنش به نشر این خبر گفت "این تصاویر تاکیدی دیگری است برای مصمم بودن ائتلاف جهانی برای تخریب و در نهایت شکست کامل این گروه. در عین حال نشان میدهد که تا چی ایدئولوژی که آنها به پیش میبرند، فرسوده و ناکام است. ما در اینجا روی چگونه سلامتی و بهتر ساختن زندگی مردم کار میکنیم و به نظر می رسد این سازمان فقط علاقمند به مرگ و نابودی است."

این پیلوت اردنی در عملیات ائتلاف بین المللی علیه گروه دولت اسلامی سهم داشت و زمانیکه جت جنگی اش در یک ساحه تحت کنترول دولت اسلامی در سوریه سقوط کرد، به اسارت گرفته شده بود.

حکومت اردن در طی روز‌های گذشته برای آزادی الکساسبه تلاش زیاد کرد و حتی با خواسته گروه دولت اسلامی برای آزادی یک مجرم دهشت افگن بنام ساجده الریشاوی موافقت کرده بود تا با این پیلوت اسیر معاوضه شود، اما شرط اردن این بود که سندی از زنده بودن الکساسبه را بدست آورد.

شبکه های خبری از قول منابع نظامی میگویند که اردن در نظر دارد این زن عراقی را اعدام کند. در حالیکه در سراسر اردن، مردم در سوگ معاذ الکساسبه به جاده ها بیرون شده اند، عبدالله پادشاه اردن که در واشنگتن است گفت که کشته شدن الکساسبه، کشورش را بیشتر متحد ساخته است.

جنرال لوئید آستن، فرمانده قوماندانی مرکزی امریکا که نظارت از عملیات ائتلاف بین المللی به رهبری امریکا را علیه گروه دولت اسلامی در عراق و سوریه بر عهده دارد گفت که با جنرال مشعل الزبن، لویی درستیز قوای مسلح اردن صحبت کرده و به او اطمینان داده است که ائتلاف در کنار شرکای اردنی خود قرار داشته و تا زمانیکه دولت اسلامی را شکست نداده اند، خواهند جنگید.

XS
SM
MD
LG