لینک های دسترسی

Breaking News

ولسوالی قوش‌تیپۀ جوزجان از محاصرۀ طالبان بیرون شد


مقامات امنیتی جوزجان می‌گویند که در بین کشته‌ها دو تبعۀ ازبیکستانی نیز شامل است.

مقامات امنیتی جوزجان می‌گویند که در جریان عملیات قوای هوایی از شب گذشته تا صبح امروز خط محاصرۀ گروه طالبان در این ولسوالی شکست.

رحمت‌الله ترکستانی قوماندان پولیس جوزجان در صحبت به صدای امریکا می‌گوید که در این عملیات‌ها تا کنون بیش از پانزده مخالف مسلح کشته و حدود ده تن دیگر زخمی شده اند.

به گفتۀ مقامات در بین کشته‌ها دو تبعۀ ازبیکستانی نیز شامل است.

قوماندان امنیه جوزجان، قریه‌های خانقاه، شیربیک و گردن از وجود گروه طالبان پاکسازی شده است؛ اما درگیری در اطراف ولسوالی قوش تیپه جریان دارد و نیروهای ویژه عملیات تجسسی خانه به خانه را آغاز کرده اند.

مقامات امنیتی در جوزجان می‌گویند که دیشب جنگ پس از حمله طیاره‌های جنگی قوایی هوایی کشور شدت گرفت و خط محاصرۀ طالبان درهم شکست.

اما طالبان با فرستادن پیامی به رسانه‌ها ادعا کرده اند که هنوز هم مرکز ولسوالی قوش‌تیپه در محاصره افراد این گروه قرار دارد.

رضا غفوری سخنگوی والی جوزجان در صحبت به صدای امریکا می‌گوید، در نبردهای شب گذشته ۲۰ موترسایکلی که قرار بود طالبان با استفاده از آنها از منطقه فرار کنند، در حمله قوای هوایی تخریب شده است.

پیش این گفته شده بود که نبرد ولسوالی قوش‌تیپۀ ولایت جوزجان را پاکستانی‌ها رهبری می‌کند، لعل‌محمد قوماندان امنیه ولسوالی قوش‌تیپه گفته است که دو جنرال پاکستانی عملیات طالبان را رهبری می‌کند و با مصرف پول فراوان قصد سقوط این ولسوالی دارد؛ اما رحمت‌الله ترکستانی قوماندان امنیه جوزجان می‌گوید که اتباع ازبیکستان در جنگ‌های ولایت جوزجان نقش دارند.

ولسوالی قوش‌تیپۀ جوزجان شش روز پیش در محاصرۀ طالبان در آمد و حدود 150 تن از نیروهای امنیتی افغان نیز در این ولسوالی گیر مانده بودند.

دیروز نگرانی‌هایی از سوی مقامات ولایت جوزجان وجود داشت که اگر نیروهای هوایی به این سربازان کمک نکنند، ممکن همۀ آنان قربانی شوند.

کشته‌شدن یک مقام پولیس فاریاب

عبدالكریم یورش سخنگوی پولیس فاریاب به صدای امریكا می‌گوید كه دیشب طالبان بالای چند پوسته پولیس در ولسوالی خواجه سبزپوش حمله کردند.

به گفتۀ یورش، زمانی که سخیداد عثمانی قوماندان پولیس این ولسوالی، پس حملۀ طالبان به کمک سربازان به سوی پوسته‌های پولیس می‌رفت، موتر حامل وی در روستای سرای قلعه با ماین کنار جاده برخورد کرد و با یک سرباز کشته شد.

هنوز طالبان در پیوند به این رویداد به رسانه‌ها ابراز نظر نكرده اند.

ولسوالی خواجه سبز پوش از ساحات ناامن فاریاب است كه پیش از این در این ولسوالی بارها نیروهای امنیتی هدف حملات طالبان قرار گرفته اند.

XS
SM
MD
LG