لینک های دسترسی

Breaking News

به شمول کابل، قوماندانان امنیه پنج ولایت تبدیل شد


این تغییر و تبدیل از سوی وزارت داخله افغانستان، پس از چندین حملات انفجاری و انتحاری در کابل و برخی از ولایات ایجاد شده است.

وزارت داخله افغانستان، به دنبال چندین حملات انفجاری و انتحاری خونین در کابل و برخی از ولایات، قوماندانان امنیه پنج ولایت را به شمول کابل تغیر وتبدیل کرده است.

نجیب دانش معاون سخنگوی وزارت داخله افغانستان در صحبت با صدای امریکا هدف از این تغیرات را بهترشدن وضعیت امنیتی شهر کابل و چندین شهر دیگر خواند.

آقای دانش گفت "این تغییرات به هدف بهتر شدن وضعیت امنیتی در برخی از ولایات و انجام کارهای بیشتر صورت گرفته است."

بربنیاد تغییرات جدید حسن شاه فروغ به حیث قوماندان امنیه کابل، عبدالرحمان رحیمی قوماندان امنیه پیشین کابل به حیث قوماندان امنیه ولایت ننگرهار، توریالی عبدیانی به حیث قوماندان امنیه پکتیا، غلام محی الدین به حیث قوماندان امنیه نورستان و اکرام الدین سریع به حیث قوماندان امنیه ولایت بغلان تعین شده است.

هم‌چنان سید گل آغا روحانی قوماندان امنیه پیشین ولایت ننگرهار به حیث قوماندان پولیس سرحدی میدان هوایی بین المللی حامد کرزی ، محمدسالم الماس رئیس تحقیقات جنایی کابل و وحید حمیدی به عنوان رئیس مبارزه با فساد اداری مقرر شده است.

به گفته مقامات وزارت داخله تمام قوماندانانی که تازه مقرر شده اند، دارای تجربه کاری در پست های امنیتی اند.

آقای دانش معاون سخنگوی وزارت داخله گفت این تغییرات با پیشنهاد این وزارت و منظوری رهبری حکومت افغانستان ایجاد شده است.

معمولأ برخی از کاربران شبکه های اجتماعی پس از حملات انفجاری و انتحاری در کابل و برخی ولایات، مقام های امنیتی را متهم به بی مسؤولیتی می کنند و خواستار برکناری و تبدیلی آنان میشوند؛ اما چنین تغییرات گسترده از سوی وزارت داخله افغانستان در گذشته کمتر صورت گرفته است.

این تغییرات از سوی وزارت داخله در حالی صورت گرفته است که سه شنبه هفته گذشته ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان بدست طالبان سقوط کرد که روز گذشته دوباره به تصرف نیروهای امنیتی افغان درامد، همچنان کابل گواه دوحمله انفجاری بود و همچنان در تعدادی از ولایت های افغانستان بشمول ولایت لغمان درگیری میان نیروهای طرفدار دولت افغانستان و طالبان مسلح جریان دارد.

XS
SM
MD
LG