لینک های دسترسی

پولیس کابل: مهاجمان رویداد امروز صبح کابل کشته شدند


به گفته مقام های امنیتی افغان حمله انتحاری گروهی امروز در ساحه شش درک شهر کابل با کشته شدن هرچهارنفر مهاجم و سه تن از محافظین منطقه پایان یافت

جنرال ایوب سالنگی , قوماندان عمومی ولایت کابل در دقایق اول راجع به حادثه جاری توضیحات مختصر داده گفت: "در حادثه صبح امروز یک موتر لندکروزر با استفاده از اسناد جعلی خود را به محل رسانده بود که از اثر مقاومت پیره داران محل هرسه نفر مهاجم کشته میشود و فعلا در ساحه خیریت است."

مقام ها گفتند که هدف این حمله ریاست جمهوری افغانستان نبوده است، اما مشخص نساختند که هدف مهاجمان کدام یک از تاسیسات موجود در این ساحه بوده است.

طالبان با ارسال پیام کوتاه تلیفونی به رسانه ها گفته اند که ارگ ریاست جمهوری و دفتر ادارۀ استخبارات مرکزی ایالات متحده یا CIA را که در هوتل آریانا موقعیت دارد، مورد حمله قرار داده اند و تلفاتی را وارد ساخته اند.

تاسیسات زیادی از جمله یک دفتر ادارۀ استخبارات ایالات متحده، بخشی از دفتر مرکزی اداره معاونت سازمان ملل متحد یا یوناما، وزارت دفاع ملی افغانستان، سفارت فرانسه، قرارگاه مرکزی ناتو و سفارت ایالات متحده نیز در نزدیکی محل این رویداد موقعیت دارد.

مسولان امنیتی , ازطریق رسانه ها به مردم اطمینان دادند که درین حمله تهاجمی انتحاری به مردمان ملکی آسیب نرسیده است

گزارشگرانی که برای پوشش رویداد مطبوعاتی صبح سه شنبه در ریاست جمهوری افغانستان دعوت شده بودند، برای حدود یک ساعت در نزدیکی دروازۀ شرقی ریاست جمهوری که محل این رویداد بود، گیر مانده بودند و از پوشش این رویداد توسط محافظان امنیتی آن ساحه ممانعت می شدند.

جنگجویان طالب در چند هفتۀ گذشته چندین حمله را در کابل انجام داده اند که از جمله می توان از سوء قصد بر حاجی محمد محقق، نمایندۀ مردم در شورای ملی افغانستان و حملۀ انتحاری بر دفتر سازمان بین المللی مهاجرت یا IOM نام برد.

این رویداد در حالی صورت می گیرد که جیمز دبینز، فرستادۀ ویژۀ ایالات متحده برای افغانستان و پاکستان در کابل به سر می برد. هدف سفر آقای دبینز به افغانستان و سپس به پاکستان، بحث با مقام های دو کشور در مورد پیشبرد روند مصالحه میان حکومت افغانستان و گروه طالبان عنوان شده است.
XS
SM
MD
LG