لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار موتربم در کابل یک کودک را کشت و ۲۰تن را مجروح ساخت


حوالی ساعت نه صبح روز جمعه در منطقه قابل بای حوزه نهم امنیتی کابل، انفجار موتر بم رخ داد.

حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح امروز جمعه، یک موتربم در ساحه قابل بای، نزدیک گمرک کابل از مربوطات حوزه نهم امنیتی کابل رخ داد که منجر به کشته یک کودک ده ساله و مجروح شدن ۲۰ تن دیگر گردید.

داکتر وحید مجروح، رئیس روابط خارجه و سخنگوی وزارت صحت عامۀ افغانستان به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت که در این انفجار یک کودک ده سال کشته و ۲۰ فرد ملکی شامل ۸ زن و ۱۲ مردم مجروح شده اند.

آقای مجروح افزود که وضعیت زخمیان، نگران کننده نیست.

بصیر مجاهد، سخنگوی قومندانی امنیه کابل به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که این حمله توسط یک موتر نوع سوزوکی انجام شده و هدف آن کاروان نیروهای خارجی بود.

آقای مجاهد افزود" کاروان نیروهای خارجی هدف این انتحاری بود، نظر به گزارشاتی که به ما رسیده به نیروهای خارجی آسیب نرسیده، با تأسف یک نفر از جمله هموطنان ملکی ما در این حادثه شهید شده و تعداد چهارنفر هم مجروح است در این حادثه".

سخنگوی قومندانی امنیه کابل گفت که فرد انتحاری با موتر همراه خویش که مملو از مواد انفجاری بود در کنار جاده، توقف کرده بود و زمانی که کاروان نیروهای خارجی از ساحه می‌گذشت، خودش را منفجر ساخت.

آقای مجاهد گفت، دکان‌های که در نزدیک انفجار قرار داشته، نسبتأ تخریب شده است؛ اما به گفته سخنگوی قومندانی امنیه، به دلیل اینکه امروز رخصتی است و ازدحام کمتر بوده، تلفات افراد ملکی نیز کم بوده است.

در منطقه قابل بای، یک مرکز نیروهای خارجی نیز وجود دارد.

تا اکنون مسؤولیت این رویداد را گروهی به عهده نگرفته است.

این انفجار در حالی رخ داد که در دو روز گذشته جاده‌های منتهی به مرکز شهر کابل، به روی ترافیک مسدود بود.

XS
SM
MD
LG