لینک های دسترسی

Breaking News

شاهراه کابل – کندهار دوباره مسدود شد


مسئولین غزنی می گویند که طالبان با مسدود ساختن ماین وراکت پراگنی باشندگان ساحات قره باغی و نانی را تشویق به مظاهره نیز کرده اند
مسئولین غزنی می گویند که طالبان با مسدود ساختن ماین وراکت پراگنی باشندگان ساحات قره باغی و نانی را تشویق به مظاهره نیز کرده اند

مسئولین محلی درولایت غزنی می گویند که به دلیل درگیری وجنگ، شاهراه کابل – کندهار از صبح امروز دوباره بروی ترافیک مسدود شده است.

این مسئولین می گویند که مخالفین دولت قسمت های از این شاهراه را ماین گذاری کرده اند وهمچنان درگیری درساحات ولسوالی اندر بین نیروهای دولتی وطالبان جریان دارد.

محمد علی احمدی معاون والی غزنی دراین باره به رادیو آشنا صدای امریکا گفت که درگیری درساحات موسوم به شهباز درمرکز شهر غزنی ودرساحات "نانی" درولسوالی اندر این ولایت جریان دارد که سبب بند شدن این شاهراه شده است".

معاون والی غزنی گفت که علاوه بردرگیری بین طالبان ونیروهای امنیتی افغان، مخالفین دولت پل وپلچک های ساحات شهباز ونانی ولسوالی اندر را تخریب کرده اند که موتر ها رفت وآمد کرده نمی توانند".

مسئولین محلی غزنی می گویند که به دلیل درگیری ها نیروهای امنیتی افغان نیز به مسافرین اجازه تردود ازساحات جنگی را نمی دهند.

معاون والی غزنی می گویند که کماندو های خاص اردوی ملی وارد غزنی شده اند که بزودی خبر های خوشی برای باشندگان غزنی خواهیم داشت.

مسئولین می گویند که طالبان مسلح با مسدود ساختن ماین وراکت پراگنی باشندگان ساحات قره باغی و نانی را تشویق به مظاهره علیه حکومت می کنند تا مخالفین به اهداف تعین شده شان برسند.

مخالفین مسلح دولت از حوالی ساعت چهار صبح روز دوشنبه از اطراف شهر غزنی برمرکز این ولایت حمله کردند که درگیری ها هنوز هم جریان دارد.

معاون والی غزنی می گوید که در جریان درگیری دیروز وامروز ۷۲ مخالف دولت کشته شده و نزدیک به ۴۷ مخالف زخمی شده اند.

آقای احمدی گفت:" حملات هوای نیز درشماری از ساحات بالای مخالفین انجام می شود که دراین جریان دو موتر نوع مازدا مملو از مواد انفجاری تخریب شده است".

به گفته ی او ده ها میل اصلحه خفیفه وسقیله به دست نیروهای امنیتی افغان افتاده است. اما مخالفین دولت تا کنون دراین مورد اظهار نظر نکرده اند.

اما آقای احمدی از تلفات نیرو های امنیتی افغان را اندک خوانده آمار دراین مورد ارایه نکرد.

این درحالیست که روز گذشته محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور امین الله امر خیل را به حیث قوماندان جدید امنیه این ولایت معرفی کرده است.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG