لینک های دسترسی

Breaking News

پولیس کابل: آمار اختطاف کاهش یافته است


پولیس ساحه انفجار را نظارت مینماید (ارشیف)

لوی پاسوال ظاهر ظاهر، قوماندان امنیه کابل می گوید با وجودیکه گراف اختطاف ها نسبت به سالهای گذشته کمتر شده است اما باز هم پولیس به آن قناعت نداشته و پولیس تصمیم گرفته تا جرایم سازمان یافته و اختطاف هارا مهار سازد و آنرا تا آخرین سطح برساند تا سرمایه گذاران بتوانند سرمایه گذاری نمایند.

آقای ظاهر، گفت که در یک هفته گذشته در کابل ۶۱ عملیات برای بازداشت سارقین و مجرمین صورت گرفته است.

سید عبدالغفار صاحب زاده، رئیس مبارزه با تروریزم وزارت داخله در این نشست گفت که پولیس در یک هفته گذشته در سطح کشور بزرگترین عملیات ها را برای باز داشت مجرمین انجام داده که ۶۱ عملیات آن در کابل بوده است.

او افزود که در یک هفته گذشته به تعداد ۱۷۷ واقعه جنایی صورت گرفته که برخی از آنها بعد از بررسی به سارنوالی معرفی گردیده و برخی دیگر تحت بررسی مقدماتی در مرحله کشف قراردارند.

به گفته صاحب زاده، در هفته گذشته در ده ولایت واقعه جنایی وجود نداشته و در ده ولایت دیگر یک یا دو واقعه رخ داده است، در ۷ ولایت ۳ الی ۴ واقعه جنایی و جرمی صورت گرفته است.

او گفت که اما در هفت ولایت دیگر آمار واقعات جنایی بلند بوده است.

رئیس مبارزه با تروریزم وزارت داخله گفت که آمار واقعات تروریستی در هفته که گذشت نسبت به هفته قبلی آن افرایش قابل ملاحظه یی یافته است.

آقای صاحب زاده، افزود که در هفته گذشته به تعداد ۲۵۴ واقعه تروریستی در سطح کشور رخ داده است درحالیکه در هفته قبلی آن به تعداد ۱۷۵ واقعه رخ داده بود.

به گفته او، در ۲۴ ساعت گذشته در سطح کشور ۲۵ واقعه جنایی در ۱۲ ولایت کشور صورت گرفته که اکثر متهمین به این قضایا بازداشت شده اند.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخله نیز گفت که دریک هفته گذشته به تعداد ۴۳ عملیات در سطح کشور به هدف پاکسازی مناطق و سرکوب مخالفین به راه انداخته شده است که در نتیجه آن ۱۸۴ مخالف مسلح دولت کشته، ۹۶ تن مجروح و ۵۴ تن باز داشت گردیده اند

او افزود که عملیات قطعات خاص پولیس در سرکوب مخالفین مسلح دولت موثر بوده است.

آقای صدیقی، گفت که عملیات پولیس برای پاکسازی وسایط از وجود فلم ها و توقف وسایط بدون اسناد هنوز هم ادامه دارد و تا حال به تعداد ۷۵۰ عراده واسطه نقلیه از وجود فلم ها پاکسازی و یا هم متوقف شده است.

قوماندان امنیه کابل گفت که پاکسازی وسایط نقلیه از وجود فلم های سیاه به آخرین سطح خود رسیده اما پولیس آنرا ادامه میدهد و مراعات هیچ کسی را نکرده است.

XS
SM
MD
LG