لینک های دسترسی

Breaking News

شاهراه کابل – کندهار به روی ترافیک باز شد


پولیس میدان‌وردک می‌گوید که طالبان به هدف شان مبنی بر مسدود ساختن شاهراه کابل - کندهار مؤفق نشدند

مقام‌های امنیتی ولایت میدان‌وردک گفته اند که ده‌ها جنگجوی طالبان روز گذشته در مسیر شاهراه کابل – کندهار بر پوسته‌های امنیتی حمله کردند که سبب مسدودشدن این شاهراه شد؛ اما اکنون این مسیر به روی ترافیک باز است.

نقیب امینی، سخنگوی پولیس میدان‌وردک به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت، طالبان به منظور مسدودساختن شاهراه کابل – کندهار بر پوسته‌های امنیتی مناطق سلطان‌خیل و شاتُر ولایت میدان‌وردک، شاه جوی زابل، ده یک، قره‌‌باغ و اندر ولایت غزنی، ساعت هشت صبح دیروز حمله کرده بودند.

اما او افزود "خوشبختانه اینها مؤفق نشدند، با پرداختن بسیار یک تلفات سنگین، دیروز ساعت ۴:۰۰ عصر ما شاهراه را به روی ترافیک باز کردیم و فعلاً هم رفت و آمد جریان دارد".

به گفتۀ آقای امینی، در درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی افغان و جنگجویان طالبان، ۲۵ جنگجوی طالبان کشته شدند، 30 تن زخم برداشتند و دو مهاجم انتحاری با یک موتر مملو از مواد انفجاری به چنگ نیروهای امنیتی افتاده است.

او کشته‌شدن یک غیرنظامی را در نتیجۀ اصابت راکت طالبان و زخمی‌شدن شش سرباز اردوی ملی افغان را تأیید کرد.

در همین حال، وزارت دفاع افغانستان با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرده است که در عملیات تعرضی نظامیان افغان در مناطق خواجه بازار و عزیز قلعۀ ولسوالی سیدآباد ولایت میدان‌وردک، ۳۰ تن از جنگجویان گروه طالبان کشته و ۵۷ تن دیگر زخم برداشتند.

خبرنامه گفته است "در جمله کشته‌شدگان اجساد ۹ تن از تروریستان خارجی هم شناسایی گردیده و به کمیته صلیب سرخ تسلیم داده شده وفعلاْ راه کابل – غزنی به روی ترافیک باز بوده و از لحاظ امنیتی هیچ مشکل دیده نمی‌شود".

به گفتۀ مقام‌های امنیتی افغان، آنها از قبل در مورد این حملات طالبان آگاهی داشتند و برای ضد حمله نیز آمادگی گرفته بودند.

پولیس میدان‌وردک تأیید کرد که نیروهای امنیتی به منظور جلوگیری از تلفات غیرنظامیان و گروگان‌گیری آنان توسط طالبان، شاهراه را دیروز مسدود ساختند.

طالبان هنوز در این خصوص تبصره‌

XS
SM
MD
LG